شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 فوریه 2021 | 16:22 ب.ظ

خیر اردبیلی پنج میلیارد ریال برای احداث رصدخانه اردبیل هدیه داد

خیر اردبیلی پنج میلیارد ریال برای احداث رصدخانه اردبیل هدیه داد دکتر عبدالحسین محمدزاده خیر اردبیلی پنج میلیارد ریال برای احداث رصدخانه دانشگاه محقق اردبیلی کمک کرد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی روز یکشنبه گفت: این دانشگاه نیز پنج میلیارد ریال اعتبار برای احداث رصدخانه تامین خواهد کرد.

دکتر عزیز حبیبی با بیان اینکه عملیات اجرایی فاز اول این رصدخانه به‌زودی آغاز می‌شود، ادامه داد: سال ۱۳۸۵ برای ایجاد رصدخانه در استان اردبیل صحبت‌هایی شد که در آن زمان برای ایجاد این رصدخانه اعلام آمادگی کردیم و حتی تلسکوپ هم آن زمان خریداری شد اما با تغییر مدیریت احداث رصدخانه به تاخیر افتاد.

وی ادامه داد: احداث رصدخانه و مکان‌یابی آن دارای حساسیت‌هایی است به همین دلیل از پژوهشگران این حوزه برای مکان‌یابی دعوت کردیم و محل احداث رصدخانه مکان‌یابی شده است و حتی طراحی آن انجام شده و به‌زودی عملیات اجرایی آغاز می‌شود.

حبیبی اظهارکرد: دکتر محمدزاده از مدیران جهادی و کارآفرین کشوری بوده و عضو هیات امنای دانشگاه محقق اردبیلی هم هست.

وی با بیان اینکه دکتر محمدزاده با این کار با خدا معامله کرد، افزود: جای رصدخانه در استان اردبیل خالی بود و احداث این رصدخانه صدقه جاریه برای دکتر محمدزاده است.

دکتر عبدالحسین محمدزاده خیر اردبیلی هم گفت: احداث رصدخانه قدم کوچکی در راه کمک به پژوهشگران و محققان این حوزه است.

وی ابراز امیدواری کرد که این رصدخانه در حوزه آموزش و پژوهش استان موثر واقع شود.

در ۱۶ ماه اخیر، با تاسیس بنیاد حامیان دانشگاه و همت خیر نیک‌اندیش و همکاران دانشگاهی، اولین خوابگاه متاهلی خیرساز احداث شده و در روزهای آتی به بهره‌برداری خواهد رسید و خوابگاه خیرساز دوم در حال اجرای مناقصه و شروع عملیات ساختمانی است و مساعدت‌های مالی قابل توجهی از دانشجویان کم‌بضاعت و نیز تامین اجاره منزل دانشجویان متاهل در این مدت صورت گرفته است./ایرنا

کد خبر : 17285

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس