دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 | 11:02 ق.ظ
در ۳ ماه گذشته؛

بیش از ۳۹۰۰۰ خانوار اردبیلی در طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند

بیش از ۳۹۰۰۰ خانوار اردبیلی در طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند اردبیل- استاندار اردبیل گفت: در ۳ ماه گذشته بیش از ۳۹ هزار تست کرونا انجام شده که این آمار نشان می دهد بیش از ۹۷ درصد جمعیت استان اردبیل مورد غربالگری قرار گرفتند.

اکبر بهنامجو شامگاه چهارشنبه در نوزدهمین نشست قرارگاه کرونای استان اردبیل و در جمع مسئولین و اعضای قرارگاه کرونا با بیان اینکه از زمان آغاز اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بیش از ۹۷ درصد از جمعیت استان غربالگری شدند، اظهار کرد: با همکاری و مشارکت نیروهای بسیج و سپاه استان و دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر ادامه روند کنترل و شناسایی خانه به خانه غربالگری کرونا بیش از ۳۹ هزار خانوار که بیش از یک میلیون نفر از جمعیت استان را تشکیل می‌دادند غربالگری شدند.

وی تعداد افراد مشکوک به بیماری کرونا در استان اردبیل را بیش از هشت هزار نفر اعلام کرد و افزود: توسط کادر درمان و نیروهای هلال احمر استان اردبیل افراد مبتلا به کرونا با آموزش‌های لازم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در منازل و بیمارستان‌های استان بستری شده و وضعیت بهبود این افراد به وسلیه سامانه سلامت به صورت روزانه مورد پایش و بررسی قرار گرفت.

استاندار اردبیل به ادامه روند توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی در استان اشاره کرد و گفت: در سه ماه گذشته بیش از ۱۸ هزار بسته معیشتی و بیش از ۳۰۰ هزار بسته بهداشتی بین افراد نیازمند و مناطق محروم استان اردبیل توزیع شد.

آغاز واکسیناسیون در اردبیل گامی مؤثر برای درمان کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به ارائه گزارش روند بستری و بهبود بیماران کرونایی استان پرداخت و بیان کرد: آغاز واکسیناسیون در بیمارستان امام خمینی (ره) استان اردبیل امید تازه ای در بین مردم و کادر درمان استان ایجاد کرد و امیدواریم با گسترش روند تزریق این واکسن شاهد کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌ها در استان اردبیل باشیم.

شهرام حبیب زاده تصریح کرد: در مرحله تزریق واکسن کرونا کارکنان بخش‌های مراقبت‌های ویژه و در مراحل بعدی سایر کارکنان بهداشت و درمان، سالمندان و بیماران خاص و صعب العلاج واکسینه خواهند شد.

وی از اقدام شایسته صدا و سیمای مرکز اردبیل در پخش زنده مراسم آغاز واکسیناسیون در اردبیل تجلیل کرد.

در این جلسه تعدادی از اعضای قرارگاه و مسئولین شهرستان‌ها، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده را ارائه دادند./مهر

کد خبر : 17213

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس