جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 فوریه 2021 | 15:00 ب.ظ

اراضی راکد شهرک‌های صنعتی اردبیل آزاد می‌شود

اراضی راکد شهرک‌های صنعتی اردبیل آزاد می‌شود مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: تعیین تکلیف پرونده‌های راکد و غیرفعال، از برنامه‌های مهم این شرکت برای آزادسازی قراردادهای بدون استفاده در شهرک‌های صنعتی است.

محمد اهلی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون تعداد ۱۱ قرارداد راکد با مساحت هشت هکتار در شهرک‌های صنعتی استان فسخ شده و اراضی آزاد شده در اختیار سرمایه‌گذاران جدید قرار داده شد.

وی جلوگیری از تضییع حقوق بیت‌المال و حمایت از سرمایه‌گذاران واقعی را یادآور شد و گفت: با گذشت زمان دیگر زمینی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود نخواهد داشت تا به سرمایه‌گذاران واقعی واگذار شود و این امر نشان از اهمیت بالای اجرای  دستورالعمل‌های مربوطه دارد.

اهلی گفت: بر اساس قانون، هرگونه نقل و انتقال و فروش واحدهای تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بدون اخذ مجوز از شرکت شهرک‌های صنعتی محل قانونی نداشته و فاقد اعتبار می‌باشد.

به گفته وی، خریداران واحدهای صنعتی قبل از پرداخت هرگونه وجهی به فروشندگان، باید از سازمان شهرک‌های صنعتی استعلام نمایند تا دچار ضرر مالی و مشکلات ثانویه از قبیل بدهی، مشکلات بانکی، تخلفات ساختمانی، مشکلات زون‌بندی، موارد زیست محیطی و احتمال فسخی بودن زمین مورد معامله نشوند.

هدف اصلی از تشکیل برگزاری جلسات هیات حل اختلاف و داوری، آزادسازی اراضی راکد در شهرک‌های صنعتی است.

این جلسات با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به عنوان داور و حکم مرضی ‌الطرفین و همچنین نمایندگان واحدهای صنعتی برگزار می‌شود که پس استماع نظرات طرف‌های قرارداد، نسبت به اعطای مهلت و یا فسخ قرارداد اقدام قانونی انجام می‌شود.

۲۱ شهرک و نواحی صنعتی در استان اردبیل فعال است./ایرنا

کد خبر : 17194

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس