سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 9 فوریه 2021 | 22:08 ب.ظ

۱۸ پروژه اقتصادی و عمرانی در نمین بهره برداری شد

۱۸ پروژه اقتصادی و عمرانی در نمین بهره برداری شد همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور استاندار اردبیل ۱۸ پروژه اقتصادی و عمرانی با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان در شهرستان نمین به بهره‌برداری رسید.

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل  روز سه شنبه در سفر به نمین و آیین افتتاح این پروژه‌ها گفت: همچنین عملیات اجرایی پروژه‌های مختلف شهری، صنعتی ، گردشگری و اقتصادی نیز با پیش بینی اعتبار بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان در این شهرستان آغاز شد.

وی افزود: ساماندهی رودخانه و خیابان های اطراف نمین با اعتبار  ۲۵ میلیارد  به همت شهرداری از جمله پروژه های عمران شهری است که عملیات اجرایی آن آغاز شد.

استاندار اردبیل بیان کرد: شروع عملیات اجرایی تولید لاستیک ۲ هزار تنی، پروار بندی گوسفند هزار و ۲۰۰ راسی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و آهک هیدراته با ۶۵ نفر اشتغالزایی از دیگر طرح های اقتصادی این شهرستان است.

بهنامجو با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ورودی و تقاطع نمین از تامین اعتبار آن از محل اعتبار استانی و سفر ریاست جمهوری خبر داد و گفت: پیمانکار این پروژه نیز از سوی راهداری انتخاب شده و این طرح به زودی آغاز می شود.

وی افزود:در همین شهرستان واحد تولید نئوپان، تولید کاغذ از سنگ و تولید اسباب بازی نیز تکمیل شده که با حضور وزیر صنعت، معدن وتجارت در آینده نزدیک بهره برداری می شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: نمین از لحاظ توسعه صنعتی، گردشگری و کشاورزی  افق خوبی دارد و کارخانجات خوبی در این منطقه آماده بهره برداری بوده که سال آینده افتتاح می شود.

وی بیان کرد: در تابستان سال آینده ۲ هزار نفر اشتغالزایی در حوزه صنعت در این شهرستان اتفاق می افتد که بهره برداری از پتروشیمی نمونه ای از این واحدها است.

بهنامجو به بهره‌برداری از کارخانه نئوپان و ام دی اف در این شهرستان در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: با اضافه شدن این واحد ، استان اردبیل حائز جایگاه دوم  در تولید ام دی اف در کشور می شود.

وی افزود: در راستای توسعه گردشگری در این شهرستان نیز منطقه‌ای در روستای  سوها از سوی منابع طبیعی به سرمایه گذار واگذار شده و با اجرای این طرح، یک منطقه خوب دیگر هم به پتانسیل های گردشگری اضافه می شود.

وی گفت: در خصوص توسعه زیرساخت‌های گردشگری فندقلو نیز اقدامات لازم انجام گرفته و تا دوماه اول سال آینده تکمیل خواهد شد.

نمین در ۳۰ کیلومتری شرق اردبیل اقع است./ایرنا

کد خبر : 17149

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس