سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 9 فوریه 2021 | 15:51 ب.ظ

یک هزار و ۸۶۸ مدرسه استان اردبیل به شبکه ملی اطلاعات پیوست

یک هزار و ۸۶۸ مدرسه استان اردبیل به شبکه ملی اطلاعات پیوست مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اعلام کرد: امسال یک هزار و ۸۶۸ مدرسه شامل ۷۶۹ واحد آموزشی شهری و یک هزار و ۹۹ مدرسه روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

بهروز رزمی روز سه شنبه ، با اشاره به اتمام پروژه اتصال مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات و اهمیت این پروژه در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: پس از شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، آموزش مجازی و از راه دور اهمیت ویژه‌ای یافت و بر این اساس امکانات و بستر لازم جهت برقراری اینترنت پرسرعت در مدارس شهری و روستایی استان فراهم شد.

وی مجموع اعتبار هزینه شده برای اتصال مدارس شهری و روستایی استان اردبیل به شبکه ملی اطلاعات را ۱۸۶ میلیارد ریال اعلام کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل همچنین افزود: برای توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح استان، امسال در مجموع ۷۵ پروژه‌ ایجاد، راه‌اندازی و ارتقای سایت‌های ارتباطی با صرف یک هزار و ۳۵۸ میلیارد ریال در سطح استان اردبیل افتتاح شده است.

وی ایجاد و راه‌اندازی ۵۴ سایت جدید توسط اپراتور همراه اول و ارتقای ۱۴ سایت توسط این اپراتور به فناوری نسل سوم و چهارم و نیز بهره‌برداری از پنج سایت جدید ارتباطی توسط اپراتور ایرانسل و دو سایت جدید توسط اپراتور های‌وب را از جمله این طرح‌ها ذکر کرد.

رزمی بیان کرد: امسال با صرف ۶۰ میلیارد ریال اعتبار، ۱۶۵ کیلومتر فیبر نوری نیز در سطح استان اردبیل اجرا شد و ۲ مرکز مخابراتی و هفت سایت ارتباطی به شبکه فیبر نوری متصل شده است.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد فرصت‌های شغلی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و تسهیل‌گری شرکت‌های نوپای این حوزه گفت: امسال ۵۲ شرکت نوپا، استارت آپ، شتاب‌دهنده و علاقه‌مند به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اردبیل در سامانه ایران نوآفرین ثبت نام کرده و از حمایت‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اضافه کرد: همچنین امسال ۶۵ استارت‌آپ حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در مراکز رشد، پارک علم و فناوری و شتاب‌دهنده‌های استان مستقر شده‌اند که از این تعداد، ۵۴ شرکت و استارت‌آپ در حوزه تولید محتوا و نرم افزار فعالیت دارند.

وی با اشاره به اخذ مجوز جدید از سوی ۳۰ دفتر پیشخوان شهری و ۳ دفتر ICT روستایی و در مجموع با فعالیت ۱۹۲ دفتر پیشخوان دولت و دفتر ICT روستایی در استان، گام مهمی برای تحقق دولت الکترونیک در استان و ارائه خدمات دستگاه‌های دولتی به مردم برداشته شده است.

به گزارش ایرنا، هم اینک یک هزار و ۱۸ سایت ارتباطی با فناوری ۲G، ۷۹۲ سایت با فناوری ۳G و ۷۲۷ سایت با فناوری ۴G در استان اردبیل فعال است.

هم اکنون ۹۳.۴۷ درصد جاده‌های استان اردبیل و ۹۲ درصد جمعیت این استان تحت پوشش تلفن همراه قرار دارند.

همچنین تمامی ۳۱ شهر استان دارای اینترنت پرسرعت ۴G است و مطابق با آمار ارائه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ضریب نفوذ اینترنت در این استان به ۷۸ درصد افزایش یافته است./ایرنا

کد خبر : 17136

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس