جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 9 فوریه 2021 | 15:39 ب.ظ
وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد؛

افتتاح بزرگترین سالن سرپوشیده دو و میدانی کشور در اردبیل

افتتاح بزرگترین سالن سرپوشیده دو و میدانی کشور در اردبیل اردبیل – وزیر ورزش و جوانان گفت: امروز یکی از ۲۲۴ پروژه ملی ورزشی که در سراسر کشور توسط رئیس جمهوری مورد بهره‌برداری قرار گرفت، سالن جامع و سرپوشیده دو و میدانی استان اردبیل بود.

مسعود سلطانی‌فر پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح سالن دو و میدانی علی دایی در اردبیل اظهار کرد: با تلاش وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی افتخار این را داریم که ۲۲۴ پروژه ملی ورزشی را در سراسر کشور افتتاح کرده و به بهره‌برداری برسانیم که در بین مجموع ۲۲۴ پروژه ورزشی ملی ۳ پروژه بزرگ داریم شامل ۲ استادیوم ورزشی و یک سالن سرپوشیده دو و میدانی است.

وی با اشاره به افتتاح ۴۸ سالن سرپوشیده چندمنظوره ورزشی دیگر در کشور، گفت: اهم پروژه‌های ورزشی مختص مردم در مناطق مختلف کشور و رشته‌های ورزشی مختلف است که در کنار این پروژه‌ها ۱۵۷ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال مصنوعی و طبیعی را هم در برنامه بهره‌برداری داریم.

به گفته وزیر ورزش و جوانان ۳ استخر و تعدادی از پروژه‌های ورزشی اعم از خوابگاه‌های ورزشی، پیست اسکی، آکادمی ورزشی و خانه‌های جوان در نقاط مختلف کشور با اعتباری بالغ بر ۸۰۶ میلیارد تومان از طریق ویدئو کنفرانسی توسط رئیس جمهوری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

سلطانی‌فر سالن سرپوشیده دو و میدانی اردبیل را یکی از بزرگترین پروژه‌های ملی ورزشی دانست و تصریح کرد: این سالن ورزشی یکی از کامل‌ترین، بزرگ‌ترین و تخصصی‌ترین سالن‌های ورزشی بوده که تا کنون در کشور احداث شده است و مختص رشته‌های مختلف ورزش ما در دو و میدانی است.

وی سالن دو و میدانی اردبیل را بزرگترین سالن دو و میدانی کشور دانست و گفت: دو مورد سالن سرپوشیده دیگر در کشور طی سالهای گذشته در چهارمحال و بختیاری و در استان لرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفته است که مساحت سالن سرپوشیده اردبیل حدود ۳ هزار مترمربع از دو مورد پروژه دیگر بیشتر است.

فضاهای ورزشی کشور ۲۰ هزار مورد افزایش یافت

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: خوشبختانه با بهره‌برداری از ۲۲۴ پروژه در برخی حوزه‌ها فضاهای ورزشی کشور نسبت به آغاز فعالیت دولت یازدهم ۷ برابر رشد داشته است.

سلطانی‌فر ادامه داد: تعداد زمین‌های چمن مصنوعی مینی فوتبال که در راستای اجرای عدالت در توزیع امکانات ورزشی در نقاط مختلف کشور احداث شدند در سال ۹۲ در کل کشور ۳۰۰ مورد بوده و امروز افتخار داریم تعداد این پروژه‌ها را تا مرز ۲ هزار مورد برسانیم.

وی به رشد خانه‌های ورزش روستایی در کشور نیز اشاره و اظهار کرد: اکثر قریب به اتفاق پروژه‌های ورزشی در مناطق دور افتاده، روستایی و عشایری بوده و در این راستا برای اجرای عدالت سیاست گسترش خانه‌های ورزشی روستایی را در دستور کار داریم که در ابتدای دولت یازدهم فقط ۷۰۰ خانه روستایی داشتیم و امروز به مرز ۵ هزار خانه ورزش روستایی رسیده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: تعداد کل پروژه‌های ورزشی کشور در آغاز فعالیت دولت یازدهم و در سال ۹۲ کمتر از ۴۰ هزار مورد بوده و امروز این تعداد به بیش از ۶۱ هزار مکان ورزشی رسیده است که در کنار این ۶۱ هزار پروژه ۲ هزار چمن مصنوعی و ۷ هزار خانه ورزش روستایی نیز احداث گردیده است.

به گفته سلطانی‌فر بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام تا پایان دولت یازدهم تکمیل می‌شود که این اقدام در ماه‌های آینده با برنامه پیش خواهد رفت.

وی تصریح کرد: با وجود استعدادها و خلاقیت‌های مختلفی که در رشته‌های مختلف در استان‌های کشور داریم امیدواریم با افتتاح از این سالن‌های ورزشی و سایر پروژه‌ها بتوانیم در آینده از این مناطق قهرمانانی را در سطح آسیا، جهان و المپیک داشته باشیم./مهر

کد خبر : 17124

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس