سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 8 فوریه 2021 | 16:07 ب.ظ
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان:

کرونا خللی در مبادلات اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان ایجاد نکرد

کرونا خللی در مبادلات اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان ایجاد نکرد رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان گفت: مبادلات تجاری بین ایران و جمهوری آذربایجان با وجود شیوع کرونا همچنان فعال بوده و هیچ زمان متوقف نشده است.

 حسین پیرموذن در جلسه وبینار فرصت‌ها و ظرفیت‌های تجاری بین ایران و جمهوری آذربایجان افزود: در دوران کرونا تنها گمرکاتی که بصورت ۲۴ ساعته فعال بوده و هیچ موقع امور تجاری در آن قطع نشد، گمرکات ایران و جمهوری آذربایجان بود.

وی بیان کرد: اغلب گمرکات ایران و آذربایجان از جمله بیله‌سوار و آستارا  فعالیت ۲۴ ساعته داشته و تراز تجاری بین  دو کشور نیز در این مدت مثبت بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان درباره مشارکت ایران در بازسازی مناطق آسیب دیده از جنگ قره‌باغ افزود: در جریان این جنگ، حدود ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک ما با جمهوری آذربایجان آزاد شد و طبق گزارش معاون نخست وزیر آذربایجان، این بخش به ویرانه‌ای تبدیل شده و ضروری است از ظرفیت فنی و مهندسی ایران در بازسازی منطقه استفاده شود و نباید از این فرصت غفلت کرد.

پیرموذن ادامه داد: هدف ما در خصوص مشارکت در بازسازی قره‌باغ یک هدف ملی است، به عنوان اتاق مشترک ایران و جمهوری آذربایجان امور را پیگیری می‌کنیم اما از ظرفیت همه کشور برای صادرات خدمات فنی و مهندسی به  این جمهوری استفاده خواهیم کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: مباحثی که اتاق مشترک ایران و جمهوری آذربایجان اکنون پیگیری می‌کند بحث مشکلات بانکی، بحث ضمانت‌نامه بانکی، مشکل حمل ‌و نقل، حمل یک‌سره بار، ایجاد دفتر جدید اتاق مشترک در آذربایجان و مشکل ویزای تجار است.

رئیس‌جمهوری آذربایجان چندی پیش از کشورهای دوست و همسایه این کشور برای بازسازی مناطق آسیب دیده از جنگ قره‌باغ  دعوت کرده بود./ایرنا

کد خبر : 17096

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس