جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 8 فوریه 2021 | 16:05 ب.ظ

استخدام بانوان اردبیلی در پست‌های مدیریتی افزایش یافته است

استخدام بانوان اردبیلی در پست‌های مدیریتی افزایش یافته است مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل از افزایش مشارکت و استخدام بانوان این استان در پست‌های مدیریتی در ادارات و دستگاه‌های اجرایی خبرداد.

فریبا محمدلو در مراسم گرامیداشت هفته زن و دهه فجر  گفت: در حال حاضر در این استان پنج مدیرکل ، هفت معاون مدیرکل ، ۲ معاون فرماندار، ۴۶ دهیار، ۹ عضو شورای شهر، ۳۴ عضو شورای روستا، سه دادیار، سه مشاور قضایی و یک قاضی زن هستند که بیانگر افزایش میزان حضور بانوان در عرصه‌های مدیریتی هستیم.

او با بیان اینکه حضور موثر بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی باعث افتخار است، افزود: این حضور نشان می‌دهد در جامعه بستر مناسبی برای فعالیت زنان و نشان دادن توانمندی‌های آنها فراهم شده است.

وی به تاکید دین اسلام برای حضور زنان و نقش آنها در ایجاد یک جامعه موفق اشاره و تصریح کرد: مطالعه تاریخ نشان می‌دهد هر زمان از توانمندی‌های زنان استفاده شده نتایج ارزشمندی در پی داشته و هر وقت از این ظرفیت استفاده نشده جامعه ضرر کرده است.

محمدلو همچنین با اشاره به نقش تاثیرگذار حضرت فاطمه زهرا (س) در طول تاریخ گفت: آن حضرت با ایفای بهینه نقش همسری و مادری، رعایت اصول اخلاقی و در عین حال دفاع از امامت و ولایت نقش بسزایی داشته و به عنوان بهترین الگو و اسوه زنان معرفی شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل با اظهار تاسف از میزان بالای آسیب‌های اجتماعی در جامعه افزود: با تمام فعالیت‌های انجام گرفته روز به روز شاهد افزایش این آسیب‌ها در جامعه هستیم که این امر نشان می‌دهد میزان تاب‌آوری و تحمل در برابر مشکلات پایین آمده است.

محمدلو با تشکر از همکاری جهاد دانشگاهی استان در برگزاری برنامه‌های آموزشی و پژوهشی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل ادامه داد: در راستای توانمندسازی بانوان اجرای کارگاه‌های آموزشی با همکاری این نهاد ادامه خواهد داشت.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل هم در این مراسم با تبریک هفته زن و دهه مبارک فجر و با بیان اینکه افتخار بزرگی برای زنان است که مادر تک تک نخبگان جامعه هستند، اضافه کرد: این امر نشان می‌دهد که توسعه انسانی با حضور زنان به عنوان تربیت دهنده اتفاق می‌افتد به همین خاطر باید بانوان با اعتماد به نفس وارد عرصه شوند و در راستای توسعه گام بردارند.

مهران اوچی اردبیلی از اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار توسط جهاد دانشگاهی در استان اردبیل خبرداد و افزود: جهاد دانشگاهی با همکاری متولیان امر در حال اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان است که در این طرح کسب و کار ۲ هزار نفر ساماندهی خواهد شد.

وی گفت: زنان شاغل در کنار انجام این وظیفه سنگین به انجام مسئولیت اجتماعی خود نیز می‌پردازند که این احساس وظیفه ارزشمند است و باید در مناسبت‌های مختلف همچون روز زن این امر تبیین گردد.

اوچی اردبیلی راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری قفقاز را گامی برای امیدآفرینی در خانواده‌ها دانست و تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد کادر پزشکی و پیراپزشکی این مرکز که در راستای سیاست‌های جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری فعالیت می‌کند، بانوان هستند.

مشاور امور بانوان و خانواده جهاد دانشگاهی استان اردبیل نیز در ابتدای این مراسم با بیان اینکه زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: سهم زنان در تحولات جامعه بر هیچ‌کس پوشیده نیست و در هر زمان زنان در عرصه بوده‌اند، موفقیت بیشتری برای جامعه داشته است.

سیده‌ صغری جوادی افزود: در حال حاضر ۲۵ نفر از کارکنان جهاد دانشگاهی استان اردبیل را بانوان تشکیل می‌دهد که پنج نفر از آن در پست‌های مدیریتی فعالیت دارند.

در این مراسم با اهدای لوح سپاس و هدایایی از بانوان شاغل در جهاد دانشگاهی استان اردبیل تجلیل شد./ایرنا

کد خبر : 17093

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس