چهارشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 7 فوریه 2021 | 16:01 ب.ظ
مدیرکل سیاسی استانداری اردبیل:

تمهیدات برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در اردبیل فراهم است

تمهیدات برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در اردبیل فراهم است مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری اردبیل با اشاره به انتخابات سال ۱۴۰۰ گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان فراهم شده است.

ماریا موسوی روز یکشنبه در نشستی با حضور مدیرکل جریانات سیاسی وزارت اطلاعات، دبیران احزاب و گروه‌های سیاسی و روسای جبهه‌ها و شوراهای سیاسی استان اردبیل افزود: تامین امنیت و سلامت انتخابات در این راستا همانند انتخابات‌های پیشین سرلوحه کار مجریان قرار دارد.

وی با تاکید بر نقش احزاب در شکل‌گیری فضای انتخاباتی بیان کرد: احزاب و گروه‌های سیاسی نقش موثری در انتخابات و افزایش میزان مشارکت مردم دارند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری اردبیل با اشاره به مشارکت مردمی در این استان به نسبت میانگین کشوری یادآور شد: مردم این خطه در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی میزان مشارکتی بالاتر از میانگین کشوری داشتند.

به گفته وی، در حال حاضر ۵۳ حزب و گروه سیاسی، سه جبهه و شورا از جمله شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان، جبهه ایستادگی و جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت در استان اردبیل فعالیت سیاسی دارند.

نمایندگانی از جریان‌ها و گروه‌های سیاسی مختلف فعال در استان اردبیل نیز در ادامه این نشست در زمینه مسائل ملی و منطقه‌ای مواردی را مطرح کردند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد./ایرنا

کد خبر : 17051

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس