سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 7 فوریه 2021 | 15:57 ب.ظ
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل:

کرونا ۱۸ هزار کارگر استان اردبیل را بیکار کرد

کرونا ۱۸ هزار کارگر استان اردبیل را بیکار کرد مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: با شیوع کرونا در سطح استان ۱۸ هزار کارگر فعال در واحدهای صنفی و کارگاهی استان اردبیل طی ۱۱ ماه گذشته شغول خود را از دست دادند.

قاسم رحیمی روز یکشنبه افزود: در ۱۱ ماه گذشته تعدادی از این افراد به سر کار خود بازگشتند ولی برای حدود ۹ هزار و ۸۰۰ نفر از افراد بیکار شده قطعی بیمه بیکاری برقرار شد.

وی با اشاره به پرداخت بیمه بیکاری برای حدود ۲ هزار نفر از این افراد که اغلب فعالان واحدهای صنفی و رانندگان هستند، بیان کرد: جامعه کار و تولید استان اردبیل بیشترین خسارت را از شیوع کرونا محتمل شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اضافه کرد: برای ادامه فرایند تولید و تامین شرایط سلامت جسمانی کارگران، در ۱۱ ماه گذشته بالغ بر سه هزار فقره بازرسی از کارگاه های تولیدی و صنفی استان اردبیل به منظور ارزیابی شرایط رعایت مقررات بهداشتی مقابله با کرونا انجام شده است.

وی در ادامه از اختصاص یک هزار و ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره برای فعالسازی واحدهای تولیدی و حدود یک هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای راه اندازی واحدهای تولیدی استان اردبیل در مناطق روستایی استان طی سال جاری خبر داد.

رحیمی اضافه کرد: برای تامین منابع مالی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان اردبیل نیز تاکنون ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره پرداخت شده و برای پرداخت ۲ هزار میلیارد ریال نیز تامین منابع شده است.

وی همچنین با اشاره به بیمه شدن ۲۷ هزار نفر از کارگران صنعت ساختمان استان بیان کرد: ۶۰ هزار نفر در استان اردبیل مشمول بیمه کارگران صنعت ساختمان هستند که باید شرایط بیمه آنها فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از پرداخت یارانه دستمزد به کارفرمایان استان برای جذب یکهزار کارگر در سطح استان اردبیل از مهرماه تاکنون خبر داد و اضافه کرد: در قالب طرح حمایت از مشاغل خانگی خرد نیز ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات در شهرها و ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات در مناطق روستایی استان پرداخت شده است./ایرنا

کد خبر : 17045

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس