سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 6 فوریه 2021 | 23:45 ب.ظ

بخش نخست محوطه گردشگری گیلارلو در گرمی به بهره‌برداری رسید

بخش نخست محوطه گردشگری گیلارلو در گرمی به بهره‌برداری رسید بخش نخست محوطه گردشگری گیلارلو در گرمی از توابع استان اردبیل روز شنبه در آیینی با حضور جمعی از مسئولان این استان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل در این آیین گفت: بنابر دستور استاندار اردبیل، رونق گردشگری شهرستان گرمی جزو برنامه‌های اولویت‌دار این اداره‌کل قرار گرفته است و بهره‌برداری از محوطه گردشگری گیلارلو همزمان با ایام‌ دهه فجر اقدامی در این راستا به شمار می‌رود.

نادر فلاحی بیشترین دغدغه در بخش گردشگری گرمی را دریاچه گیلارلو دانست و افزود: با توجه به این امر طرح مطالعاتی برای محوطه گردشگری این منطقه آماده و مصوب شد و با اجرای آن شاهد افتتاح بخش نخست طرح هستیم.

وی با اشاره به اجرای طرح جامع مطالعاتی گردشگری گیلارلو، بیان کرد: رینگ پیاده‌روی و سیستم روشنایی با اعتبار بیش از ۵۰ میلیارد ریال در سال آینده آماده بهره‌برداری می‌شود.

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل اضافه کرد: ۲ میلیارد ریال برای تسطیح و آسفالت‌ریزی جاده دسترسی به محوطه گردشگری گیلارلو تخصیص یافته است که با مناسب شدن وضعیت جوی، عملیات اجرایی آغاز می‌شود و در کنار این اعتبارها، از کمک بنیاد علوی نیز در این طرح استفاده خواهد شد.

استاندار اردبیل نیز در این آیین گفت: با وجود اینکه دریاچه گیلارلو ظرفیت گردشگری بزرگی برای شهرستان گرمی به شمار می‌رود اما در سال‌های گذشته بلااستفاده مانده و اقدامی برای توسعه‌ این مجموعه انجام نشده بود که با تلاش‌های مدیریت اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان شاهد رونق گردشگری در این دریاچه هستیم.

اکبر بهنامجو بیان کرد: خوشبختانه نسبت به توسعه این مجموعه گردشگری گام‌های اساسی برداشته شده است که انتظار می‌رود مدیرکل میراث‌فرهنگی استان تلاش ‌کند تا سال آینده رینگ دور دریاچه نیز تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.

وی وظیفه اصلی مسئولان را حمایت از سرمایه‌گذاران عنوان کرد و افزود: کار اصلی بر دوش سرمایه‌گذاران است اما تلاش می‌شود در کنار سرمایه‌گذاران در سطح استان، مسیر برای فعالیت آنها هموارتر شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: تلاش‌های مدیریتی در حوزه گردشگری استان در ۲ سال گذشته قابل توجه و شایسته قدردانی است و امید می‌رود با تداوم این تلاش‌ها بیش از گذشته شاهد رونق گردشگری در منطقه باشیم.

نماینده شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از اقدام‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل در اجرای محوطه گردشگری گیلارلو گفت: اقدام‌های قابل توجهی برای رونق گردشگری این شهرستان در چند سال گذشته انجام شده است که یکی از نمونه‌های شاخص آن توسعه دریاچه گیلارلو به شمار می‌رود.

ولی اسماعیلی افزود: انتظار می‌رود با بهره‌برداری از این طرح و تکمیل بخش بعدی آن شاهد معرفی منطقه گیلارلو و حضور هر چه بیشتر گردشگران در گرمی باشیم.

شهرستان گرمی از حدود سه سال پیش به عنوان یکی از ۶ شهرستان منتخب کشور برای اجرای طرح توانمندسازی بنیاد علوی انتخاب شده است و بر این اساس قرار است با توجه به تفاهم‌نامه سال‌جاری بین میراث فرهنگی و بنیاد علوی نیمی از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای اجرای رینگ دور دریاچه گیلارلو را تامین شود.

منطقه گردشگری گیلارلو واقع در شمال استان اردبیل به قایق موتوری، کمپ‌های اقامتی، فضای سبز و پیست سنتی اسب سواری مجهز است و قرار گرفتن آن در حاشیه جاده جدید گرمی- اردبیل در جذب گردشگر به این شهرستان اهمیت زیادی دارد.

شهرستان گرمی با جمعیت ۷۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۱۱۰ کیلومتری شمال اردبیل، در منطقه مرزی با کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است./ایرنا

کد خبر : 17015

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس