دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 6 فوریه 2021 | 23:43 ب.ظ
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل:

فراخوان سومین جشنواره نمایشنامه‌نویسی واحدی‌زاده در اردبیل منتشر شد

فراخوان سومین جشنواره نمایشنامه‌نویسی واحدی‌زاده در اردبیل منتشر شد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: فراخوان سومین جشنواره نمایشنامه ‌نویسی زنده‌یاد واحدی‌زاده منتشر شده و مهلت ارسال اثرها تا اول اسفندماه است.

عبدالله بحرالعلومی روز شنبه در این زمینه افزود: سه سال پس از سفر سبز هنرمند فقید مجید واحدی‌زاده و برگزاری ۲ دوره مسابقه نمایشنامه‌نویسی به‌صورت استانی، شورای سیاست‌گزاری جشنواره مصمم شد که امسال این مسابقه را به‌صورت منطقه‌ای بین هنرمندان و نویسندگان استان‌های شمال غرب کشور (آذربایجان‌شرقی،آذربایجان‌غربی، زنجان، گیلان و اردبیل) برگزار کند.

وی گفت: بر این اساس گروه تئاتر فروغ اردبیل با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اسلامی شهر و شهرداری، انجمن هنرهای نمایشی و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل جشنواره سوم را در ۲ بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی آزاد و نوقلمان برگزار می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: مفهوم و فرهنگ شهر، شهرنشینی و حقوق شهروندی، ۴۰ سال تداوم پایداری (به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس) و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سرباز جان‌برکف اسلام و ولایت از موضوع‌های دارای اولویت هستند.

وی با اشاره به برگزاری اختتامیه در فروردین‌ ۱۴۰۰ هم‌زمان با زادروز آن هنرمند فقید، اضافه کرد: سه اثر برگزیده از سوی هیات داوران ضمن تقدیم جایزه‌ای ارزنده، به چاپ خواهد رسید.

بحرالعلومی تقویت بنیان نمایشنامه‌نویسی، بازکاوی و بازشناسی اثرها و اندیشه‌های تئاتری مجید واحدی‌زاده، تشویق هنرمندان و نمایشنامه‌نویسان به تولید اثرها و نمایشنامه‌های جدید و ارج نهادن و شناختن استعدادهای جوان و جدید را از جمله هدف‌های برگزاری این جشنواره برشمرد.

وی اظهار کرد: علاقه‌مندان برای ارسال اثرها یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از نشانی پست الکترونیکی artmadjid۴۵@gmail.com و شماره تلفن ۳۳۲۳۱۴۴۳-۰۴۵ داخلی ۲۲۶ یا نشانی دبیرخانه واقع در واحد هنرهای نمایشی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل استفاده کنند./ایرنا

کد خبر : 17012

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس