دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 6 فوریه 2021 | 23:32 ب.ظ
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل :

۶۳۴ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل احداث می‌شود

۶۳۴ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل احداث می‌شود مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بر اساس برنامه‌ریزی ۶۳۴ کیلومتر بزرگراه در این استان احداث می‌شود که اکنون ۳۰۰ کیلومتر آن در دست اجراست.

محبوب حیدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: دولت توجه جدی به توسعه بزرگراه‌ها داشته طوری‌که تمامی راه‌های  استان اردبیل در کنار مطالعات امکان‌سنجی از ردیف اعتبار ملی و اخذ ماده ۲۳ برخوردار است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل به بهره‌برداری رسیده است، اظهارکرد: جاده اردبیل – سرچم به طول ۱۷۸ کیلومتر، اردبیل- مشگین‌شهر بطول ۹۰ کیلومتر و اتصال آن به اهر، اردبیل – آستارا و احداث تونل دوم آن و همچنین احداث بزرگراه نیر – سراب از جمله پروژه‌های بزرگراهی استان است که در حال اجرا می‌باشد.

حیدری اظهارکرد: جاده صحرا به گرمی و گرمی – بیله‌سوار به طول ۸۰ کیلومتر نیز با انتخاب پیمانکار در حال اجراست که پیش‌بینی می‌شود عملیات اجرایی این پروژه در سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی از آغاز عملیات اجرایی  فاز اول جاده پارس‌آباد – سربند و سربند – مشگین‌شهر خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه  با پنج هزار و ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار آغاز شده و تلاش بر این است در زمان مقرر به اتمام برسد.

حیدری افزود: مسیر کلور – درام و شال – ماجولان و ماسوله هم به عنوان یک پروژه گردشگری در اولویت قرار گرفته و امید است با بهره‌برداری کامل از این پروژه‌ها جنوب استان از بن‌بست خارج شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: در سه سال اخیر بیش از ۷۰۰ کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان اردبیل برای ارتقا به بزرگراه دارای ردیف ملی شده که بیانگر توجه دولت به توسعه بزرگراهی است.

وی به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان اردبیل  اشاره کرد و گفت: تامین زمین و ساخت مسکن بر عهده راه و شهرسازی و بنیاد مسکن است و ساخت بیش از یک‌ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن اقدام ملی در استان آغاز شده است.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

کد خبر : 17006

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس