دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: جمعه 5 فوریه 2021 | 22:56 ب.ظ
شهردار اردبیل

تاکسی‌های درون شهری اردبیل نوسازی می‌شود

تاکسی‌های درون شهری اردبیل نوسازی می‌شود شهردار اردبیل گفت: تاکسی‌های درون شهری اردبیل با هدف خدمات رسانی بهینه و جلوگیری از آلودگی هوا نوسازی می‌شود.

حمید لطف اللهیان در نشست با مجمع مطالبه‌گران اردبیل افزود: شهرداری در سال‌های گذشته اقدام به نوسازی ۷۰۰ دستگاه تاکسی و راه‌اندازی بیش از ۱۰ دستگاه اتوبوس از سوی  بخش خصوصی کرده و با پرهیز از رفتارها و تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای تلاشی جدی برای راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک دارد.

وی به تدوین طرح جامع ترافیک اردبیل اشاره کرد و گفت: در چارچوب این طرح برنامه‌ریزی‌ها در توسعه معابر و احداث پل‌های غیرهمسطح نظیر پل قدس شروع شده و در کنار آن توسعه ناوگان عمومی و معابر هم در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: هرچند راه‌اندازی این مرکز کل مشکلات ترافیکی اردبیل را رفع نمی‌کند اما با تجهیز ساختمان و خرید برخی از تجهیزات مورد نیاز به ویژه دوربین و امکانات فیبر نوری سعی‌ بر این است تا در اولین فرصت مرکز کنترل ترافیک در اردبیل راه‌اندازی شود.

شهردار اردبیل راه‌اندازی این مرکز را در تسهیل عبور و مرور و کاهش بار ترافیکی هسته مرکزی شهر ضروری خواند و بیان کرد: با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و امضای تفاهمنامه امید است مرکز کنترل ترافیک و مانیتورینگ راه‌اندازی شود و در کنار آن درصدد تهیه طرح تفصیلی در این حوزه هستیم تا حمل و نقل روانی را در شهر شاهد باشیم.

لطف اللهیان از کاهش ۵۰ درصدی آمار تصادفات درون شهری با ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز در سطح شهر اردبیل خبر داد و گفت: با اصلاح هندسی بیش از ۴۰ مورد از تقاطع‌های سطح شهر و همچنین ایمن‌سازی بیش از ۶۰ مورد از نقاط حادثه‌خیز واقع در بزرگراه بسیج و بزرگراه شهدا، تعداد متوفیان ناشی از تصادفات در ۹ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد کاهش یافته است.

وی همچنین به اجرای ایمن‌سازی مستمر نقاط حادثه‌خیز طبق مصوبات شورای ترافیک استان اشاره کرد و افزود: برنامه شهرداری کاهش تعداد تصادفات جرحی و فوتی درون شهری بوده و حفظ امنیت شهروندان در اولویت برنامه‌های شهرداری اردبیل قرار دارد./ایرنا

کد خبر : 16992

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس