چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: جمعه 5 فوریه 2021 | 13:35 ب.ظ
استاندار اردبیل خبر داد؛

شناسایی ۷۴۳ بیمار مبتلا به کرونا در یک هفته گذشته در اردبیل

شناسایی ۷۴۳ بیمار مبتلا به کرونا در یک هفته گذشته در اردبیل اردبیل – استاندار اردبیل گفت: در یک هفته اخیر ۱۸ هزار و ۹۹۷ نفر توسط بسیجیان در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده که از این تعداد تست ۷۴۳ نفر مثبت اعلام شده و در خانه‌های خود قرنطینه شده اند.

اکبر بهنام جو در هجدهمین جلسه قرارگاه طرح سردار سلیمانی استان اردبیل اظهار کرد: اگر تداوم رعایت پروتکل‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی را در همه نقاط استان با وحدت رویه و دلسوزانه داشته باشیم تبدیل وضعیت آبی به وضعیت سبز دور از انتظار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه در یک هفته اخیر تا حدودی عادی انگاری و کم توجهی به وضعیت کرونا گزارش شده است افزود: اگر مردم و بازاریان بدون توجه به شیوه نامه‌های بهداشتی به استقبال عید نوروز بروند متأسفانه طبق پیش بینی‌ها پیک چهارم کرونا مردم را تهدید می‌کند.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه در یک هفته اخیر ۱۸ هزار و ۹۹۷ نفر به واسطه بسیجیان در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده اند، افزود: طبق آمار به دست آمده در این غربالگری و تست کرونایی محله محور، نتیجه تست ۷۴۳ نفر مثبت اعلام شده و در خانه‌های خود قرنطینه شده اند.

وی ادامه داد: افرادی که تست آنها مثبت اعلام شده ۵ هزار و ۹۴۰ نفر بوده که با درمان و آموزش‌های ویژه در منازل و محل‌های تعیین شده قرنطینه هستند.

بهنامجو افراد بستری شده در تخت‌های بیمارستانی را ۱۷۰ نفر اعلام کرد و گفت: در هفته‌های اخیر تست سریع به خوبی انجام می‌شود و همچنین آزمایش پی. سی. آر در آزمایشگاه‌ها به صورت شبانه روزی در حال انجام است.

استاندار اردبیل تست سریع در هفته گذشته را یک هزار و ۶۷۳ مورد اعلام کرد و افزود: باید دورهمی های غیر ضروری و حضور در مراسم را به حداقل ممکن برسانیم.

وی از مردم استان اردبیل خواست عادی انگاری و کم توجهی به ویروس کرونا را حداقل تا خردادماه فراموش کرده و همیشه موضوع رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را به صورت جدی در کنار سایر فعالیت‌ها مدنظر قرار دهند.

بهنامجو ادامه داد: اگر همکاری و همدلی در جامعه وجود داشته باشد و وضعیت فعلی تا خرداد ماه مدیریت شود با توزیع و تزریق واکسن کرونا به روزهای عادی خواهیم رسید و درغیر این صورت به تعداد مبتلایان و بستری در بیمارستان‌ها افزوده شده و شاهد پیک چهارم در استان خواهیم بود./مهر

کد خبر : 16972

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس