سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 4 فوریه 2021 | 21:56 ب.ظ
مدیرکل کتابخانه های عمومی اردبیل:

۲ باب کتابخانه در شهرستان بیله سوار افتتاح شد

۲ باب کتابخانه در شهرستان بیله سوار افتتاح شد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی،۲ باب کتابخانه عمومی در شهرستان بیله سوار افتتاح و بهره‌برداری شد.

پروانه رضاقلی زاده ظهر پنج شنبه در حاشیه افتتاح کتابخانه عمومی در بیله سوار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، کتابخانه های عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیله سوار و کتابخانه عمومی برکت دکتر سولماز فهمی روستای انجیرلو شهرستان بیله سوار افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی بیان کرد: کتابخانه عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شهرستان بیله سوار به عنوان دومین کتابخانه بزرگ استان و یکی از مجهزترین کتابخانه های عمومی کشور، در زیربنای ۲ هزار و ۵۰ متر مربع در دوطبقه ساخته شده است که برای ساخت و تجهیز این پروژه ۲۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ۱۵ میلیارد ریال توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور هزینه شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: کتابخانه شهید سلیمانی دارای بخش‌های متعدد از جمله بخش کودک، نوجوان، مخزن کتاب، مرجع، سالن‌های مطالعه برادران و خواهران، کلاس‌های آموزشی، بوم شناسی، نمازخانه، آمفی تئاتر و بخش ویژه شهید سلیمانی است.

رضاقلی زاده افزود: با توجه به سیاست نهاد کتابخانه های عمومی مبنی بر پرداخت ویژه به گروه سنی کودک و نوجوان، بزرگ‌ترین سالن موجود در کتابخانه شهید قاسم سلیمانی به بخش کودک اختصاص یافته که نزدیک به ۱۸۰ مترمربع بوده و برای طراحی داخلی و شاداب سازی آن ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به افتتاح کتابخانه عمومی برکت دکتر سولماز فهمی روستای انجیرلو بیله سوار، گفت: این کتابخانه نیز با زیربنای ۱۱۰ مترمربع در یک طبقه با صرف اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی و یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال توسط بنیاد خیریه برکت ساخته شده است که ۲ میلیارد ریال نیز برای تجهیز آن توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور هزینه شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل بیان کرد :۲۹ هزار و ۹۲۷ متر مربع فضای کتابخانه ای استان اردبیل است که با افتتاح این دو کتابخانه ۲ هزار و ۱۶۰ مترمربع به فضای کتابخانه های عمومی استان افزوده شد که سرانه فضای کتابخانه ای در شهرستان بیله سوار دو برابر شد.

رضاقلی زاده تصریح کرد: بیش از ۱۶ هزار نسخه کتاب برای استفاده در کتابخانه های عمومی شهید سلیمانی و برکت دکتر سولماز فهمی در شهرستان بیله سوار اختصاص یافته است که به دلیل قرار گرفتن شهرستان در منطقه مرزی و مسیر تردد اتباع جمهوری آذربایجان، هزار نسخه کتاب به زبان‌های ترکی آذربایجانی و روسی نیز تهیه شده است./مهر

کد خبر : 16948

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس