شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 4 فوریه 2021 | 13:51 ب.ظ
با حضور سردار سلامی؛

نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل افتتاح شد

نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل افتتاح شد نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) افتتاح شد.

نخستین واحد بخار پروژه سیکل ترکیبی نیروگاه سبلان اردبیل پیش‌ازظهر پنجشنبه با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) و مسؤولان استانی افتتاح شد.

اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل در این مراسم با اشاره به اقدامات بسیار ارزشمند قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) و سپاه در استان اظهار کرد: چهاربانده کردن محورهای مواصلاتی همچون محور اردبیل به مشگین‌شهر و چندین محور مواصلاتی شمال استان که نقش مهمی در توسعه حمل‌ونقل جاده‌ای دارد، از جمله اقدامات قرارگاه در اردبیل است.

وی افزود: در بحث پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه هم اقدامات مناسبی انجام شده به‌طوری‌که در زمینه زیرسازی و ریل‌گذاری این پروژه هم اقدامات مناسبی انجام شده است.

استاندار اردبیل به احداث ساختمان بیمارستان یک هزار تختخوابی اردبیل نیز اشاره کرد و بیان داشت: این بیمارستان هم با همت و مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) در جهت رفع نیازهای مردم استان اردبیل احداث می‌شود.

سپاه نقش مهمی در توسعه و همدلی دارد

بهنام‌جو با اشاره به نیروگاه سبلان تصریح کرد: توسعه این نیروگاه اطمینان‌بخشی بزرگی برای برق مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در استان ایجاد می‌کند.

وی درباره وضعیت جذب سرمایه در استان اردبیل اظهار کرد: امسال ۴۵ درصد بیشتر نسبت به سال گذشته جذب سرمایه داشتیم.

استاندار اردبیل گفت: سپاه نقش مهمی در توسعه و رفع مشکلات و به‌خصوص وحدت و همدلی دارد و در رفع بحران‌ها اقدامات مناسبی انجام داده که از جمله در بحث کرونا حضور سپاه استان اردبیل در غربالگری و طرح سردار شهید سلیمانی بسیار چشم‌گیر است.

ضرورت توجه به زیرساخت‌های استان اردبیل

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس هم در این مراسم بیان کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) در ایجاد پروژه‌های عمرانی نقش مهمی داشته و در استان اردبیل هم اقدامات خوبی آغاز کرده است و هر کجا و طرحی که قرارگاه ورود کرده شاهد خیر و برکت بوده‌ایم.

وی به ضرورت توجه به زیرساخت‌های استان اردبیل نیز تاکید کرد و گفت: منابع انسانی و امکانات بسیار مناسب استان می‌طلبد تا اقدامات مناسبی برای توسعه زیرساخت‌ها در جهت توسعه و پیشرفت استان انجام شود./مهر

کد خبر : 16945

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس