جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 4 فوریه 2021 | 10:07 ق.ظ
رئیس کل دادگستری استان اردبیل:

به همت خیرین اردبیل زمینه آزادی ۸۴ زندانی به آغوش خانواده فراهم شد

به همت خیرین اردبیل زمینه آزادی ۸۴ زندانی به آغوش خانواده فراهم شد رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به کاهش آمار ورودی زندانیان مالی در اردبیل گفت: به همت خیرین ۸۴ زندانی به آغوش خانواده بازگشتند.

ناصر عتباتی امروز در  مراسم آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی استان اردبیل اظهار داشت: در راستای کاهش آمار ورودی زندانیان مالی طبق آخرین گزارشات به دست آمده و با همت خیران استان اردبیل  ۸۴ زندانی به آغوش خانواده بازگشتند.

وی افزود: فرهنگ‌سازی برای ادای نذر برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در استان اردبیل یکی از موارد خیرخواهانه است که در راستای کاهش آمار ورودی زندانیان مالی باید فرهنگ سازی لازم در جامعه صورت گیرد چرا که شاهد هستیم تعداد محکومان مالی مهریه در استان اردبیل روز به روز در حال افزایش است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: زندانیان جرایم غیر عمد و مالی از طبقه نیازمند و دردمند جامعه هستند که به لحاظ موقعیتی که در سطح جامعه دارند قادر به ابراز مشکلات خود در جامعه نیستند و اولویت ما کاهش آسیب‌های اجتماعی است که باید در این زمینه از ظرفیت‌های مردم ولایتمدار و خیر استان به نحو احسن استفاده شود.

عتباتی با اشاره به اینکه باید در راستای  حل مشکلات زندانیان مالی گام‌‌های مؤثری برداشت، تصریح کرد:  امیدواریم مردم خیر و نوع دوست استان اردبیل با مشارکت در طرح نذر هشتم که به نام حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در هشتم هر ماه برگزار می‌شود دستگاه قضائی و ستاد دیه استان را در آزاد سازی زندانیان مالی یاری کنند.

 ورودی زندان‌ها نسبت به سال گذشته کاهش داشته است 

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل نیز در این جلسه افزود:  امسال ورودی زندان‌های استان ها ۷٫۲۹ درصد در مقایسه با سال گذشته کاهش را نشان می دهد.

حسینی با بیان اینکه در سال جاری ۱۶۹ نفر زندانی با کمک ۳۴ میلیارد تومانی از زندان‌ها آزاد و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند، گفت: به تعداد ۳۰ نفر از محکومین مالی نیز تسهیلات بانکی به میزان ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال فراهم شده و برای ۱۱۷ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد نیز از طریق ستاد دیه کمک بلا عوض ۱ میلیارد تومانی اختصاص داده شد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت شیوع کرونا افزود:  ورود و خروج زندانیان هر روز پالایش می‌شود و کادر پزشکی و درمانی در زندان‌ها مستقر شده و تاکنون هیچ مورد مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در زندان‌های استان اردبیل مشاهده نشده است./تسنیم

کد خبر : 16935

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس