شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 فوریه 2021 | 15:55 ب.ظ
رئیس اورژانس ۱۱۵ اردبیل:

۵۵ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در اردبیل فعال است

۵۵ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در اردبیل فعال است رئیس اورژانس استان اردبیل از فعالیت ۵۵ پایگاه شبانه روزی اورژانس ۱۱۵ در استان خبر داد و گفت: استان اردبیل از استان های پیشتاز در زمینه ایجاد پایگاه ویژه اورژانس کرونا در کشور است.

مجید محمد غریبانیبه تشریح پروژه‌های قابل افتتاح اورژانس استان در ایام الله دهه فجر پرداخت و اظهار کرد: در شهرستان بیله سوار یک پایگاه خیر ساز اورژانس و ساختمان ستادی به بهره برداری خواهد رسید که زمین این پایگاه توسط خانواده دکتر شاددل متخصص بیهوشی که در جاده بیله سوار – اردبیل بر اثر سانحه تصادف فوت شده بود اهدا شده است.

وی هزینه احداث پایگاه اورژانس بیله سوار را دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این پایگاه با مساحت ۲ هزار و ۱۵۰ متر مربع احداث شده و تمامی تجهیزات و امکانات پزشکی و درمانی این پایگاه مطابق با به روزترین دستگاه‌ها و استاندارد بهداشتی خریداری شده و هم اکنون آماده ارائه خدمات به مردم شهرستان بیله سوار می‌باشد.

رئیس مدیریت حوادث استان اردبیل از افتتاح ۲ پایگاه اورژانس استان در جاده اصلی ثمرین- اردبیل و شهرستان پارس آباد نیز خبر داد و گفت: برای تجهیز پایگاه بیمارستانی شهرستان پارس آباد اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان هزینه شده است.

اختصاص یک دستگاه آمبولانس پشتیبان به ازای هر پایگاه اورژانس در استان اردبیل

رئیس اورژانس استان اردبیل با بیان اینکه هم اکنون ۵۵ پایگاه اورژانس در استان اردبیل فعالیت می‌کنند گفت: ۴۲۰ نفر نیروی انسانی متخصص و ۱۱۵ دستگاه آمبولانس مجهز و پیشرفته نیز در مناطق مختلف استان اردبیل مشغول خدمت رسانی هستند.

وی میزان ارائه خدمات درمانی و تجهیزات اورژانس استان را مطابق با استانداردهای اورژانس کشور دانست و افزود: در مناطق صعب العبور استان تعداد دستگاه‌های مجهز را افزایش و به میزان هر پایگاه اورژانس یک آمبولانس پشتیبان ایجاد شده است.

رئیس مدیریت حوادث استان اردبیل از افتتاح دو پایگاه اورژانس در شهرستان‌های مشگین شهر و نیر خبر داد و تصریح کرد: با توجه به نیاز منطقه و قرار گیری در نقاط حادثه خیز استان، پایگاه اورژانس در سه راهی شهرستان سرعین به شهرستان نیر احداث و تجهیزات کامل برای راه اندازی این مراکز خریداری خواهد شد.

سرعت اعزام آمبولانس در داخل شهر اردبیل زیر ۸ دقیقه است

غریبانی با بیان اینکه طبق برنامه ششم توسعه به ازای هر ۵۰ هزار نفر یک پایگاه اورژانس شهری باید احداث شود، گفت: در مناطق جاده‌ای نیز، باید به ازای هر ۴۰ کیلومتر یک پایگاه اورژانس احداث شود که این میزان در استان اردبیل هم در مناطق شهری و هم در مناطق جاده‌ای بالاتر از میانگین کشوری است.

رئیس اورژانس استان اردبیل میانگین رسیدن به بالین بیمار را در مناطق جاده‌ای ۱۴ دقیقه اعلام کرد و گفت: در مناطق شهری نیز سرعت دسترسی به محل حادثه و بیمار هشت دقیقه است که سرعت ارائه خدمات توسط آمبولانس‌ها در استان در مناطق جاده‌ای ۱۲ دقیقه و در مناطق شهری به زیر هشت دقیقه رسیده است.

ضرورت ایجاد خطوط ویژه تردد آمبولانس در مناطق شهری استان اردبیل

وی با بیان اینکه خوشبختانه فرهنگ مواجه با آمبولانس و بازگشایی راه جهت تردد سریع‌تر در مردم استان اردبیل به خوبی ایجاد شده است بیان کرد: مشکل اصلی آمبولانس‌ها برای رسیدن به محل حادثه ترافیک بالای خیابان‌های اصلی شهر در برخی ساعات روز است.

رئیس مدیریت حوادث استان اردبیل بر ضرورت ایجاد خطوط ویژه حرکت آمبولانس‌ها در مناطق شهری تاکید کرد و افزود: این خطوط ویژه تردد به خصوص در هسته مرکزی شهر باید ایجاد شود و شهرداری و شورای شهر نیز باید در راستای حل این مشکل اقدامات مؤثری را انجام دهد.

انجام ۴۰ مأموریت ویژه اورژانس هوایی در استان اردبیل

غریبانی تعداد مأموریت‌های ویژه اورژانس هوایی استان اردبیل را در سال جاری ۴۰ پرواز عنوان کرد و گفت: ۳۵ درصد مأموریت‌های اورژانس هوایی استان اردبیل در سال جاری به نجات جان مادران باردار پرداخته و شاخص سلامت مادران باردار در استان اردبیل روند صعودی داشته است.

وی ادامه داد: به منظور نجات جان بیماران به خصوص در مناطق شهری ۷ دستگاه موتور آمبولانس فعالیت می‌کنند که با تجهیزات کامل قبل از ورود آمبولانس به محل وارد عمل شده و اقدامات اولیه درمانی را انجام می‌دهند.

تجهیز آمبولانس‌های استان اردبیل به دستگاه نوار قلب پیشرفته

رئیس اورژانس استان اردبیل از راه اندازی مرکز جامع اورژانس در استان اردبیل خبر داد و تصریح کرد: در این سامانه تمامی مکالمات از مرحله تماس تا مکان یابی و اعلام وضعیت بیمار به صورت کاملاً پیشرفته و در یک مجموعه بهم پیوسته انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون دستگاه نوار قلب پیشرفته در آمبولانس‌های استان اردبیل به کار گرفته می‌شود افزود: اگر بیمار علائمی از سکته قلبی داشته باشد نوار قلب به صورت آنلاین به پزشک اورژانس ارسال و پس از تشخیص سریعاً به مرکز قلب بیمارستان انتقال داده می‌شود.

غریبانی بیان کرد: در سال آینده نیز مجوز استفاده از خدمات کنترل و پایش دقیق اخذ خواهد شد تا با نصب دوربین‌های مدار بسته در داخل آمبولانس‌ها، نحوه ارائه خدمات به بیمار نیز قابل رصد باشد.

انجام بیش از ۴ هزار مأموریت اختصاصی کرونا در استان اردبیل

رئیس مدیریت حوادث استان اردبیل با اشاره به اینکه استان اردبیل از استان‌های پیشتاز در زمینه ایجاد پایگاه اورژانس کرونا در کشور محسوب می‌شود افزود: بیش از چهار هزار مأموریت کرونایی در این مدت انجام شده و ۳۵ نفر از کادر درمانی نیز در بخش اورژانس فقط در شهرستان اردبیل به کرونا مبتلا شدند.

وی تصریح کرد: ۲ پایگاه آموزشی اورژانس نیز در شهرستان اردبیل و پارس آباد افتتاح شده که مهارت‌های لازم را به پرسنل اورژانس ۱۱۵ ارائه می‌کنند تا همیشه به دانش روز دنیا مسلط باشند./مهر

کد خبر : 16923

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس