جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 1 فوریه 2021 | 20:44 ب.ظ

۵۰۰ برنامه ورزشی دهه فجر در اردبیل اجرا می‌شود

۵۰۰ برنامه ورزشی دهه فجر در اردبیل اجرا می‌شود همزمان با دومین روز از آغاز دهه مبارک فجر مراسم عطرافشانی، گلباران و تعویض پرچم‌های مزار مطهر شهدا در شهرها و روستاهای اردبیل برگزار شد.

همزمان با دومین روز از آغاز دهه مبارک فجر مراسم عطرافشانی، گلباران و تعویض پرچم‌های مزار مطهر شهدا در شهرها و روستاهای اردبیل برگزار شد.

دهه مبارک فجر که به‌عنوان «انقلاب اسلامی؛ خودباوری، نهضت علمی و امید به آینده» نام‌گذاری شده است، ترکیبی از آرمان‌گرایی و واقع‌گرایی را پیش‌رو گذاشته است و به‌مثابه‌ قطاری که خودباوری موتور محرکه، نهضت علمی ریل و مسیر آن و امید به آینده لکوموتیو آن است، مسیر موفقیت و پیشرفت را در پیش گرفته است.

راز اقتدار، دوام و پویایی انقلاب و نظام اسلامی در خودباوری جوانان نهفته است و نقش این عنصر در نیل به اهداف بلند بر کسی پوشیده نیست که در این ایام تبیین اهداف و آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی اولویت اساسی است چرا که شهدا مکتب عاشورا را ادامه دادند و با خون خود عزت و افتخار را بر ایران اسلامی به ارمغان آوردند.

 چهار واحد تولیدی در ناحیه صنعتی شهر رضی کلنگ‌زنی شد 

کارخانه آرتا پیام با اشتغال ۶۰ نفر به صورت مستقیم و با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد تومان مرداد ماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، کارخانه شوینده و پاک کننده خانگی و صنعتی شرکت علوم گستر طلایی با سرمایه هفت میلیارد تومان و اشتغال ۶۵ نفر مستقیم تا یک سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

از کارخانه تولید کیک،کلوچه و بیسکویت با اشتغال مستقیم ۱۵۰ نفر در سه فاز با سرمایه گذاری ۴ میلیارد تومان شهریور سال ۱۴۰۰ بهره‌برداری می‌شود و عملیات اجرایی کارخانه تولیدی فوم و مبل با اشتغال ۳۰ نفر آغاز شد.

  ۳۵ پروژه عمرانی و اقتصادی در خلخال بهره‌برداری می‌شود 

فریدون بابایی، فرماندار خلخال گفت: همزمان با ایام دهه مبارک فجر ۳۵ طرح و پروژه عمرانی و اقتصادی این شهرستان با بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی افزود: از این تعداد ۲۶ پروژه عمرانی با صرف اعتباری بالغ بر۲ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال و ۹ طرح اقتصادی با سرمایه‌گذاری ۶۱۰ میلیارد ریال بخش خصوصی در مناطق مختلف این شهرستان اجرا شده است.

 همزمان با دهه فجر ۶۸ طرح کشاورزی  افتتاح می‌شود 

خلیل نیکشاد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ۶۸ طرح و پروژه کشاورزی در حوزه‌های مختلف در استان اردبیل همزمان با ایام‌الله دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و پرداخت تسهیلاتی بالغ بر ۹۰۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد تا فرصت اشتغال برای دو هزار و ۱۸ نفر به صورت مستقیم در استان اردبیل فراهم آید

  ۷ واحد تولیدی با اشتغال‌زایی ۲۳۰ نفر در شهرستان نیر بهره‌برداری می‌شود 

رامین صادقی، رئیس سازمان صمت استان اردبیل در بازدید از واحدهای تولیدی اقتصادی و خدماتی در شهرک تخصصی آب و ناحیه صنعتی نیر گفت: تاکنون چهار واحد صنعتی راکد در شهرستان نیر به همت مسئولان وارد چرخه تولید شده و مجموع واحدهای فعال منطقه به ۴۱ واحد رسیده است.

 پروژه کنترل سیل و رسوب حوزه گرمی چای به بهره‌برداری رسید 

احمد ابراهیم‌زاده، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در آیین افتتاح این پروژه اظهار کرد: این پروژه با حضور مسئولان و دستگاه‌های اجرایی با ۹ هزار و۵۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به بهره‌برداری رسیده که حجم اجرای پروژه یک هزار و ۵۶۰ مترمکعب است.

وی بیان کرد: مهم‌ترین هدف ما جلوگیری از وقوع سیلاب و جلوگیری از ایجاد رسوب و فرسایش آبراهه است که درصدد هستیم با تأمین اعتبارات در راستای اجرای پروژه موفق عمل کرده و در بیابان‌زدایی و مهار عوامل ناپایدار در طبیعت گام بردارد که این موضوع برای ما اولویت اساسی است.

 ۸۵ پروژه راهداری در اردبیل بهره‌برداری می‌رسد 

کلیم‌الله وثوقی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردیل بیان کرد: ۸۵ پروژه راهداری در اردبیل با اعتباری در حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بهره‌برداری می‌رسد که در توسعه بزرگراه‌های استان نقش اساسی دارد و در این زمینه باید در حل مشکلات موجود اقدامات لازم را انجام داد.

وی بیان کرد: ۱۲ میلیارد تومان برای اجرای این پروژ‌ه‌ها در نظر گرفته شده و به همین منظور ۲۹ پروژه در معاونت راهداری با اعتبار ۶۹۰ میلیارد ریال و با تلاش راهداران انجام شده است و ۱۶ پروژه اداره نگهداری راه‌ها شامل ۵۳ کیلومتر روکش آسفالت و نوسازی ۴ دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهداری با ۱۲ میلیارد تومان از جمله پروژه‌های مهم این معاونت است.

 عملیات اجرایی واحد تولیدی پلیت آهنی آغاز بکار کرد 

ارژنگ عزیزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: همزمان با آغاز دهه مبارک فجر عملیات اجرایی واحد تولیدی پلیت آهنی آغاز بکار کرد که ظرفیت سالانه ۱۲ هزار تن با ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی برای ۱۰۰ نفر را دارد که در این زمینه تمهیدات لازم به عمل آمده است.

وی بیان کرد: تأمین زیرساخت‌های لازم برای تأمین آب و برق مورد نیاز و تمهیدات به عمل آمده با سرمایه‌گذار اجرای این طرح را بعد از دو سال محقق خواهد کرد که در کنار این پروژه، طرح تولید تیرچه‌های صنعتی شرکت اسپیناس نیز با صرف هزینه ۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ۸ نفر اشتغال‌زایی به بهره‌برداری رسیده است.

  ۵۷ پروژه عمرانی و خدماتی در مشگین‌شهر افتتاح می‌شود 

اکبر صمدی، فرماندار مشگین‌شهر از افتتاح ۵۷ پروژه عمرانی و خدماتی در گرامیداشت دهه فجر در مناطق مختلف این شهرستان خبر داد.

وی در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی شهرداری مشگین‌شهر اظهارکرد: برای اجرای این پروژه‌ها ۷۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

 برگزاری ۵۰۰ برنامه ورزشی در ایام دهه فجر 

سجاد انوشیروانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل  نیز در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌ها و افتتاح‌های دهه فجر در اردبیل گفت: همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیش از ۵۰۰ برنامه ورزشی و حوزه جوانان در استان اردبیل برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: تمهیدات لازم در راستای برگزاری برنامه‌های ورزشی و فرهنگی و حوزه جوانان اولویت اساسی است که با تلاش علاقه‌مندان اجرای این برنامه‌ها در دستور کار است و برگزاری جشنواره آنا و دوچرخه‌سواری و مسابقات متعدد فوتسال و ورزش‌های بومی مبنای کار قرار گرفته است.

 غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای گمنام در اردبیل   

به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، سرپرست جمعیت هلال احمر استان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان، اعضای شورای معاونین، جمعی از همکاران و اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر به غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای اردبیل پرداخته و با نثار گل و قرائت فاتحه به مقام والای شهدا ادای احترام کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه باید یاد و خاطره شهدا هر زمان و در هر مکانی با ما باشد افزود: شهدا با الگوگیری از ائمه اطهار برای دفاع از نظام، انقلاب و کشور به جبهه های جنگ علیه استکبار اعزام شده و با اهدای خون خود در راه میهن، نظام و انقلاب اسلامی دست بیگانگان را از کشور کوتاه کردند.

عزت اله ضربی با بیان اینکه ما همیشه مدیون فداکاری های شهدا و ایثارگران هستیم، ادامه داد: نباید حتی یک روز هم از یاد و اهداف شهدا غافل شویم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، افزود: اگر شهدا نبودند، دشمنان و بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی برای سرنگونی این نظام از هیچ تلاشی غافل نمی شدند.

سید علی فاطمی نیا اضافه کرد: دشمنان با ایثار شهدا به این مساله واقف شدند که مردم پای انقلاب اسلامی اشان ایستاده اند و برای دفاع از این نظام تا پای جان هم می روند

 برگزاری ۱۰۰ مانور در استان اردبیل 

 سردار اسماعیلی، مدیرعامل  شرکت گاز استان اردبیل، شناسایی منشاء ایجاد کننده بحران‌ها را در کنترل و رفع هرگونه بحران احتمالی بسیار مهم تلقی کرد و اظهار کرد: بحران‌ها متاثر از عوامل داخلی و خارجی هستند که اخلال در سیستم خدمت رسانی را دارنند که باید یک تجزیه و تحلیل درست بر روی ابعاد بحران و نیاز به مدیریت بحران انجام داد به همین دلیل مدیر یک بحران بایستی بر اساس اطلاعات صحیح در جهت کاهش خسارات و کنترل سریع بحران گام بردارد.

وی با بیان این نکته که تمامی تاسیسات و تجهیزات شرکت در هر لحظه تحت تاثیر بحران های بزرگ و کوچک قرار دارند برگزاری مانورهای متعدد با اهداف مشخص را در راستای ارتقاء آمادگی نیروهای درگیر در بحران بسیار تاثیر گذار برشمرد و افزود: بر همین اساس واحد HSE شرکت با برنامه ریزی منسجم و تدوین سناریو نسبت به برگزاری مانورهای مختلف با اهداف پیشگیری از وقوع بحران ، کاهش اثرات مخرب بحران ، ارتقاء سطح آمادگی نیروهای درگیر و شناسایی نقاط قوت و ضعف  اقدام می‌کند.

اسماعیلی با اشاره به این مهم که کلیه مانورهای اجراء شده در راستای کاهش ریسک فعالیتها و آمادگی هر چه بیشتر نیروهای عملیاتی است، اظهار داشت: طی سالجاری ۱۰۰ مورد مانور برگزار شده است که تعداد ۱۲ مانور از نوع منتظره و با هدف آمادگی وپیشگیری،   تعداد ۸۸ مانور از نوع غیرمنتظره و با هدف تست وتوانایی نیروهای امدادی برگزار شده است.

اسماعیلی افزود: از تعداد ۱۰۰ مانور برگزار شده در ۱۰ ماهه سالجاری، ۱۲مانور در سطح B، ۸۸ مانور در سطح C و علاوه بر این یک مانور با سناریوی لحظه صفر برگزار شده است.

وی به مقایسه آمار مانورهای برگزار شده نیز اشاره کرد و گفت : تعداد مانورهای برگزار شده طی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است./تسنیم

کد خبر : 16914

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس