دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 1 فوریه 2021 | 20:26 ب.ظ
فرمانده انتظامی استان اردبیل

هشت هزار و ۷۰۰ کیسه سیمان احتکار شده در اردبیل کشف شد

هشت هزار و ۷۰۰ کیسه سیمان احتکار شده در اردبیل کشف شد فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف هشت هزار و ۷۰۰ کیسه سیمان احتکار شده به وزن ۴۳۵ تن و به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال از سه انبار در شهرستان اردبیل خبرداد.

سردار هوشنگ حسینی روز دوشنبه گفت: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری و مقابله با فعالیت‌های مجرمانه ناامن کنندگان اقتصاد کشور و به دنبال دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر احتکار و دپو سیمان در سه انبار مصالح ساختمانی در شهر اردبیل موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی اردبیل با شناسایی و انجام بررسی‌های تخصصی و تحقیقات میدانی صحت گزارش را تایید و با هماهنگی قضایی به همراه بازرسان تعزیرات حکومتی و اداره صنعت، معدن و تجارت به محل موردنظر اعزام شدند.

وی اظهارکرد: در بازرسی از این انبارها در مجموع هشت هزار و ۷۰۰ کیسه ۵۰ کیلویی سیمان به وزن ۴۳۵ تن و به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال که به صورت غیرقانونی دپو و احتکار شده بود، کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به اینکه با دستور قضایی این انبار پلمب شد، بیان‌کرد: ۲ محتکر دستگیر و با تشکیل پرونده ای برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل سیستم قضایی شد.

سردار حسینی گفت: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و افزود: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های نیروی انتظامی است.

وی اظهار کرد: پلیس با کسانی که بخواهند در بازار اختلال ایجاد کرده و با احتکار اقلام مورد نیاز مردم، قیمت‌ها را بالا ببرند برابر قانون قاطعانه برخورد می‌کند.

وی با اشاره به برخورد قاطع و قانونی پلیس با سودجویان و محتکران از شهروندان خواست، هرگونه مورد مشکوک در خصوص احتکار و قاچاق کالا را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.ایرنا

کد خبر : 16896

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس