دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 1 فوریه 2021 | 20:21 ب.ظ

متهم فروش غیرقانونی املاک شهرداری اردبیل محکوم شد

متهم فروش غیرقانونی املاک شهرداری اردبیل محکوم شد رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل از تعیین تکلیف پرونده خرید و فروش املاک شهرداری اردبیل و محکوم شدن متهم این پرونده به رد مال خبر داد.

ناصر عتباتی روز دوشنبه در این زمینه اظهارکرد: فردی در پرونده موسوم به کلاهبرداری و فروش اراضی متعلق به شهرداری با جعل اسناد، اراضی متعلق به شهرداری اردبیل را به اشخاص دیگری واگذار کرده بود که دستگاه قضایی نسبت به پیگیری موضوع اقدام کرد.

وی افزود: ضمن محکوم شدن به ۱۰ سال حبس، جزای نقدی و رد مال در حق شاکیان خصوصی، فرد متخلف به پرداخت ۱۹۷ میلیارد ریال محکوم شده بود که با قطعی شدن حکم، مبلغ فوق به حساب شهرداری اردبیل واریز گردید.

رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل همچنین بیان کرد: شخصی نیز در پرونده دیگری با فروش اراضی زراعی به اشخاص در مناطق بنفشه دره و پیرآلقیر با ادعای واهی مبنی بر تغییر کاربری، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان ‌می‌کرد.

وی اضافه کرد: متهم این پرونده نیز در نهایت به حبس، رد مال و جزای نقدی محکوم شده بود که پس از قطعی شدن دادنامه در دادگاه تجدیدنظر، حکم برای اجرا به دادسرای اردبیل ارسال شده است.

عتباتی در ادامه تاکید کرد: شهروندان باید در هنگام خرید املاک به مالکیت فروشنده و کاربری اراضی دقت کافی داشته باشند و معاملات خود را بر اساس مقررات قانونی انجام دهند./ایرنا

کد خبر : 16890

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس