دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 31 ژانویه 2021 | 23:30 ب.ظ
مسؤول فنی واحد‌ پرورشی مرغ مادر:

مسئول فنی که به روز نباشد موجب کم اثر شدن حضور خود در واحد تولیدی خواهد شد

مسئول فنی که به روز نباشد موجب کم اثر شدن حضور خود در واحد تولیدی خواهد شد مسؤول فنی واحد‌ پرورشی مرغ مادر در استان اردبیل گفت: مسئول فنی که به روز نبوده و دانش فنی لازم را دارا نباشد، موجب کم اثر شدن حضور خود در واحد تولیدی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مهندس توحید مکرمی، مسؤول فنی واحد‌ پرورشی مرغ مادر در شهر هیر استان اردبیل، درگفت وگو با خبرنگار سنم اظهار داشت: علم و تجربه دوبال موفقیت یک مسئول فنی بوده و علم، تجربه، مطالعه، پشتکار و انگیزه مجموعه عواملی هستند که تأثیر فراوانی در موفقیت یک مسوول فنی در واحد تولیدی دارند.

وی افزود: با توجه به پیشرفت های علمی، اگر به روز نباشیم تأثیرگذاری ما در واحد تولیدی بسیار کم رنگ خواهد بود و این امر سبب می شود کارفرمایان از حضور مسؤول فنی رضایت نداشته باشند و خود را بی نیاز از حضور این افراد بدانند که به تبع آن ممکن است ضربه بسیار سنگینی بر اقتصاد، تولید و بهره وری وارد شود.

این مسئول فنی به نقش سازمان نظام مهندسی کشاورزی در این این حوزه اشاره کرد و گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی نقش بسیار مهمی را می تواند در پر کردن فاصله بوجود آمده داشته باشد که از جمله می توان به اجرای برنامه های مهارت آموزی و استفاده از مسئولین فنی برتر بعنوان مربیان آموزشی اشاره کرد.

مهندس توحید مکرمی به ضرورت توسعه قراردادهای دانش مزدمحوری تأکید کرد و گفت: اگر بخشی از قراردادها به صورت حقوق ماهیانه ثابت و مابقی به صورت پاداش بهره وری در نظر گرفته شود، برای هر دو طرف مناسب خواهد بود.

مهندس مکرمی به سابقه فعالیت خود اشاره‌کرد وگفت: از سال ۱۳۸۵ به طور پیوسته به عنوان مدیر واحد مرغ مادر مشغول بکار هستم
و درحال حاضر با تلفیق علم و تجربه توانسته ایم در شرکت مرغ مادر کیا جوجه، جزء یکی از برترین شرکت های تولیدی جوجه یکروزه چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی باشیم.

وی به کارآمدی خود در واحد تولیدی اشاره و تصریح کرد: میزان تولید استاندارد گله های مرغ مادر گوشتی تا سن ۶۴ هفتگی بر اساس استانداردهای اروپا ۱۵۰ قطعه جوجه به ازای هر مرغ پای تولید است و این رقم در کشور ما به طور میانگین در حدود ۱۳۵ قطعه جوجه می باشد و این در حالی است که ما در دوره اول ۱۵۸ قطعه جوجه و در دوره دوم ۱۶۲ قطعه جوجه به ازای هر مرغ پای تولید توانستیم دست پیدا کنیم که دستیابی به این سطح از تولید نشان از مدیریت خوب گله از ابتدای جوجه ریزی تا پایان دوره در تمامی بخش های پرورشی و تولیدی می باشد.

کد خبر : 16872

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس