سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 31 ژانویه 2021 | 20:45 ب.ظ

زنگ انقلاب در مدارس استان اردبیل به صدا درآمد

زنگ انقلاب در مدارس استان اردبیل به صدا درآمد همزمان با سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی، زنگ چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار “انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر، چون کوه استوار” در مدارس استان اردبیل نواخته شد.

در این آیین که به صورت متمرکز و با نام گلبانگ انقلاب در مدرسه پورسینای شهر اردبیل برگزار شد، دانش آموزان مدارس استان به صورت غیرحضوری و در بستر شبکه شاد چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن گرفتند.

در این آیین که در آغازین روز دهه مبارک فجر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد، پرچم پرافتخار ایران به یاد امام و شهدا به اهتزاز درآمد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل در این آیین ایستادگی در برابر استکبار شرق و غرب را از جمله مهمترین ویژگی های انقلاب اسلامی ایران برشمرد و گفت: قبل از انقلاب کشور ما در پایین ترین درجه استقلال، عزت و اقتدار بود ولی با پیروزی انقلاب، جهان دارای سه قطب شرق، غرب و کشورهای خواهان استقلال شد.

بهروز ندایی افزود: پس از فروپاشی بلوک شرق نیز جهان دو قطبی شده و دارای دو قطب جهان استکباری و کشورهای استقلال خواه به سردمداری ایران شد.

وی گسترش نهضت های استقلال طلبانه در اقصی نقاط جهان را از جمله آثار انقلاب اسلامی ایران دانست و بیان کرد: وضعیت کنونی ایران در همه ابعاد استقلال و عزت با قبل قابل قیاس نیست و امروز ما شرایط بسیار بهتری نسبت به قبل از انقلاب داریم.

معاون استاندار اردبیل همچنین عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی را با وجود همه تحریم ها و فشارها قابل قبول خواند و اظهار کرد: عدالت و محرومیت زدایی یکی از مهمترین برکات انقلاب اسلامی ایران بوده است.

وی خواهان تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برای نسل جوان و دانش آموزان به منظور جهانی سازی انقلاب اسلامی ایران شد و گفت: در این بیانیه اهداف و برنامه های متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی برای سال های آینده ترسیم شده است.

ندایی، تامین نیازهای مردم در اغلب ابعاد از جمله انرژی در دور افتاده ترین مناطق کشور را از جمله آثار مثبت انقلاب اسلامی ایران ذکر کرد و افزود: امروز میزان بهره‌مندی مردم استان دور افتاده اردبیل از گاز طبیعی لوله کشی شده به بیش از ۹۶ درصد رسیده است.

وی همچنین تحت پوشش قرار گرفتن ۱۶۶ هزار فرد مسن بالای ۶۰ سال، ۴۸ هزار شهروند دارای فشار خون، ۲۴ هزار فرد مبتلای به دیابت و ۸۰۰ بیمار مبتلا به سرطان از سوی نهادهای بیمه ای و حمایتی را از جمله آثار و برکات انقلاب اسلامی ایران در بعد سلامت ذکر کرد./ایرنا

کد خبر : 16869

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس