سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 31 ژانویه 2021 | 20:07 ب.ظ

اصلاح طلبان بی جهت از روی کار آمدن بایدن خوشحالند/ اینجا اوکراین و گرجستان نیست که با رنگ بنفش و سبز براندازی کنند

اصلاح طلبان بی جهت از روی کار آمدن بایدن خوشحالند/ اینجا اوکراین و گرجستان نیست که با رنگ بنفش و سبز براندازی کنند «منصور حقیقت پور»، کارشناس مسائل سیاسی درباره ذوق زدگی حامیان برجام و جریان رسانه ای اصلاح طلب برای از سر گیری مذاکره با آمریکا گفت: برخی در داخل کشور درباره رفتارهای آمریکا دچار شتاب زدگی شدند.

نظام تصمیم گیری در آمریکا با روی کار آمدن بایدن تغییری نکرده است بلکه تنها بازیگران صحنه تغییر کردند، ریل همان ریل و مقصد همان مقصد است تنها لکوموتیو ران عوض شده است.

نماینده ادوار مجلس با اشاره به اینکه آمریکا با ایران مذاکره کرده است ولی نسبت به مذاکراتی که انجام دادند پایبند نبودند تصریح کرد: آمریکایی ها عهد شکن بودند، ما مذاکره را برای مذاکره دوست نداریم.

اگر جمهوری اسلامی ایران بگوید طرف آمریکایی و اروپایی باید ابتدا گذشته را جبران کنند و بعد دوباره درباره مذاکرات صحبت کنند سخن منطقی و عقلانی است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکایی ها توافقی را که به جز خودشان شرکایشان هم قبول کردند و سازمان ملل آن را تایید کرد نقض کرده و زیر پا گذاشتند ادامه داد: قرار نیست جمهوری اسلامی ایران زیاده از حد حرف گوش کن باشد، حاضر نیستیم گول بخوریم.

اصلاح طلبان زیاده از حد خوشحالی نکنند، سگ زرد برادر شغال است و از نظر ما بین ترامپ و بایدن هیچ فرقی به جز در شکل ظاهر وجود ندارد، ترامپ علنی تهدید می کرد و بایدن پشت پرده تهدید می کند.

آمریکایی ها ابتدا باید معذرت خواهی کرده و سپس خسارت های تحمیل شده به ملت ایران را جبران کنند، ۵ سال است که زیر ساخت ها و اقتصاد ما به خاطر نقض برجام از سوی آمریکا و اروپا خسارت دیده است؛ شرکت هایی که با ما همکاری می کردند امروز تحریم هستند.

آمریکا باید قول بدهد این چنین رفتاری از سوی او تکرار شدنی نیست؛ پس از آن می توانیم در قالب برجام صحبت کنیم، ضمن اینکه چارچوب برجام بسته شده است نه مفاد آن قابل تغییر است و نه اعضای آن؛ عربستان سعودی اجازه ندارد وارد این مسئله شود نه از این شروط تعیین کنند و نه جمهوری اسلامی ایران را از این حرف ها بترسانند.

من نمی گویم که در داخل اشتباهی صورت نگرفته است و چراغ سبز نشان ندادند ولی آمریکا و اروپا مردم ایران را نشناختند، این کشور هزاران سال مقاومت کرده است، تمام انقباضات و انبساطات تاریخی را تحمل کرده و محکم ایستاده است.

تصور می کنند اینجا گرجستان و اوکراین است که با چهار رنگ بنفش و قرمز و سبز می توانند براندازی کنند.

مردم به راحتی دستاوردهای انقلاب را از دست نخواهند داد، در این سالها بیشترین تحریم ها را اعمال کردند هر کاری که توانستند انجام دادند اما جمهوری اسلامی ایران همچنان روی پای خود محکم ایستاده است./ دانا

کد خبر : 16839

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس