سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 30 ژانویه 2021 | 14:45 ب.ظ
بهره‌برداری پروژه‌های اقتصادی و عمرانی اردبیل در ایام دهه فجر؛

از اجرای نیروگاه سیکل ترکیبی تا طرح هادی روستایی

از اجرای نیروگاه سیکل ترکیبی تا طرح هادی روستایی به مناسبت فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر طرح‌ها و پروژه‌های مهمی در استان اردبیل به افتتاح می‌رسد که اعتبارات مورد نیاز برای رفع مشکلات آن تأمین شده است.

به مناسبت فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر طرح‌ها و پروژه‌های مهمی در استان اردبیل به افتتاح می‌رسد که اعتبارات مورد نیاز برای رفع مشکلات آن تأمین شده است.

۱۵۲ پروژه عمرانی و اقتصادی در اردبیل افتتاح می‌شود

در این باره مسعود امامی‌یگانه پیش از ظهر امروز در دیدار با برخی مسئولان در اردبیل اظهار داشت: به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر به میزان ۱۵۲ پروژه عمرانی و اقتصادی در اردبیل افتتاح می‌شود که ۷ هزار میلیارد ریال اعتبار برای۴۷ پروژه در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: ۱۱۷ هزار میلیارد ریال نیز برای ۱۰۵ پروژه عمرانی و زیربنایی با اشتغال‌زایی برای یک هزار و ۴۷۰ نفر در دستور کار است که امیدواریم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در راستای تحقق اهداف مورد نظر موفق عمل کنیم.

فرماندار اردبیل ادامه داد: ۱۲۴ هزار میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌ها در نظر گرفته شده و از جمله پروژه‌هایی که در این ایام افتتاح می‌شود می‌توان به فاز نخست نیروگاه سیکل ترکیبی، مدارس روستایی و آسفالت راه‌های روستایی و اجرای طرح هادی اشاره کرد.

امامی‌یگانه تصریح کرد: ۵۰۰ مدرسه شهری و روستایی نیز مجهز به اینترنت می‌شوند و ۱۲ سایت ارتباطی مخابرات با اختصاص ۲۸ میلیارد تومان راه‌اندازی می‌شود و در بخش عمرانی نیز پروژه‌های حائز اهمیتی در نظر گرفته شده که در توسعه منطقه بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهار کرد: در بخش کشاورزی و صنعت نیز اجرای بسیاری از پروژه‌ها در نظر گرفته شده و برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای فعال‌سازی واحدهای تولیدی راکد مبنای کار است که درصدد هستیم با حمایت دولت در راستای فعال‌سازی واحدهای تولیدی گام برداشته و زمینه اشتغال ۱۷۰ نفر را فراهم کنیم.

فرماندار اردبیل تصریح کرد: تأمین زیرساخت‌های مناسب برای واحدها و نیز احیای واحدهای راکد برای ما جزو اولویت‌های اساسی است که به همین منظور اقدامات خوبی در اردبیل انجام یافته و به دنبال اشتغال‌زایی پایدار در مناطق محروم هستیم.

امامی‌یگانه تصرح کرد: رونق اقتصادی در منطقه یک نیاز مبرم و اساسی است و در این زمینه ارائه تسهیلات و شرایط اشتغال‌زایی اولویت‌دار است که به همین منظور تمهیدات لازم در این زمینه انجام یافته و امیدواریم بتوانیم با افتتاح این پروژه‌ها در تحقق سال جهش تولید گام‌های اساسی برداریم.

پل گردشگری کمربندی سرعین احداث می‌شود

علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس نیز در دیدار با مسئولان شهرستان با اشاره به لزوم همکاری در احداث پل گردشگری کمربندی سرعین اظهار کرد: تأمین بخشی از اعتبارات این پروژه از محل منابع طبیعی در نظر گرفته شده که در این زمینه حمایت و همکاری در احداث این پل در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به این که اجرای این پروژه با تلاش و اهتمام جدی یکی از اولویت‌های اساسی برای کاهش ترافیک است که در این زمینه با هدف توسعه گردشگری اهمیت اجرای این پروژه محرز می‌شود که نیاز است با همکاری دستگاه‌های مربوطه بتوانیم به تمامی اهداف خود دست یابیم.

نیکزاد تصریح کرد: این پروژه همزمان با دهه مبارک فجر امسال کلنگ‌زنی می‌شود که رویکرد گردشگری با رشد و توسعه شهری دارد که به همین منظور ۳ هزار میلیارد ریال بودجه برای این پروژه در نظر گرفته شده است که در کاهش مشکل ترافیک شهری نقش‌آفرین خواهد بود.

برگزاری ۶۰۰ برنامه دهه فجر با محوریت دانش‌آموز و مدرسه

احمد ناصری، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در جلسه تشریح برنامه‌های دهه فجر با اشاره به برگزاری ۶۰۰ برنامه به مناسبت دهه مبارک فجر اظهار کرد: تمامی این برنامه‌ها با محوریت دانش‌آموز و مدرسه برگزار می‌شود که به صورت مجازی در نظر گرفته شده و از ظرفیت شبکه شاد برای استفاده از خلاقیت و نوآوری استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: کیفیت بخشی به اجرای برنامه‌های دهه فجر با بهره‌گیری از ظرفیت هنر و دستیابی به تأثیرگذاری بیشتر یک اولویت اساسی است و در این زمینه تمهیدات و هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است.

ناصری تصریح کرد: فردا زنگ انقلاب در مدارس سراسر استان به صدادرمی‌آید و به صورت نمادین اجرا می‌شود و برنامه‌های مختلفی اعم از برگزاری نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها، عطرافشانی مزار شهدای والامقام و بسیاری از برنامه‌های دیگر در نظر گرفته شده است./تسنیم

کد خبر : 16822

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس