جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 30 ژانویه 2021 | 14:42 ب.ظ
مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل:

۳۲ روستای اردبیل از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند

۳۲ روستای اردبیل از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل، از برخورداری ۱۱۵۰ خانوار روستای همزمان با دهه مبارک فجر از نعمت گاز طبیعی خبر داد.

سردار اسماعیلی صبح امروز در جلسه تشریح عملکرد برنامه‌های دهه فجر اردبیل ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، یاد و خاطره امام راحل، شهیدان هشت سال دفاع مقدس و شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: دهه فجر انقلاب اسلامی آغاز نظامی است که مردم ایران اسلامی آن را انتخاب کردند و بدین سبب مهم‌ترین ماموریت شرکت گاز استان اردبیل، زدودن چهره محرومیت‌ و رفع مشکلات انرژی در مناطق محروم و روستایی می باشد، ما معتقدیم انتظارات مردم و همشهریان بسیار به حق و به جاست و ما خدمتگزاریم و هر خدمتی را برای مشترکین گاز طبیعی استان انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه دهه فجر فرصت مغتنمی برای معرفی و ارائه دستاوردهای ۴۲ ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی است تا از این طریق مردم نیز از مزایا و خدمات این فعالیت ها آگاه شوند، گفت : طی ۴۲ سال گذشته در حوزه گازرسانی در سطح استان اردبیل خدمات ارزنده ای انجام شده است و در حال حاضر ۱۰۰ درصد خانوار شهری و بیش از ۹۶ درصد از خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و در دهه فجر امسال نیز پروژه‌های گازرسانی به ۳۲ روستای استان اردبیل در قالب ۱۰ پروژه با بیش از ۱۱۵۰ خانوار روستایی به بهره‌برداری خواهد رسید.

اسماعیلی به تشریح برنامه‌های شرکت گاز استان در این ایام پرداخت و اظهار کرد: در دهه پیش رو، ۳۲ روستای شهرستانهای مشگین‌شهر ، بیله‌سوار ، پارس‌آباد ، نیر ، گرمی ، کوثر و خلخال و  پروژه گازرسانی به فاز ۳ ناحیه صنعتی پارس آباد در راستای کمک به صنعت ، تولید و اشتغال با اعتبار  بالغ بر  ۳۲۰ میلیارد ریال و با حجم شبکه‌گذاری بیش از ۱۳۸ کیلومتر به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی گفت: امسال با تلاشهای دولتمردان و کلیه خادمین مردم در شرکت گاز استان اردبیل شاهد بهره‌مندی بیش از ۹۶ درصدی خانوارهای روستایی از نعمت گاز طبیعی هستیم و بر همین اساس استان اردبیل در جرگه استانهای سبز از لحاظ گازرسانی قرار گرفته است.

وی با تشریح اقدامات ارزنده شرکت گاز استان اردبیل در راستای ارائه خدمات بهینه و غیر حضوری به مشترکین، تحقق برنامه‌های دولت الکترونیک را زمینه ساز تسهیل و تسریع در پاسخگویی و چابک سازی برشمرد و افزود:  شرکت گاز استان اردبیل با برنامه‌ریزی‌های  منسجمی که در زمینه تحقق اهداف دولت الکترونیک انجام داده توانسته گام‌های موثری را در اجرای عدالت اجتماعی بردارد که از آن موارد می‌توان به صدور قبوض آنی، حذف قبوض کاغذی، ایجاد میز خدمت الکترونیکی و ارایه خدمات در بستر وب اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل ضمن تبریک مجدد ایام الله دهه فجر، بر لزوم استفاده صحیح و ایمن از گاز طبیعی توسط مشترکین گرانقدر استان تأکید و خواستار صرفه جویی در مصرف این نعمت خدادادی شده و از حمایتهای بی دریغ مردم شهید پرور استان و مسئولین ساعی در توسعه روز افزون شبکه توزیع گاز تقدیر بعمل آورد.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل خدمات گازرسانی در استان را بی نظیر توصیف کرد و گفت: شرکت گاز استان اردبیل در سال ۱۳۷۹  همزمان با تشریف فرمایی مقام معظم رهبری به استان و همگام با برنامه سوم توسعه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی کشور با نگرشی نوین در عرصه گازرسانی فعالیت خود را شروع کرد و هم اکنون پس از دو دهه فعالیت در حوزه گازرسانی تمامی ۲۹ شهر و  ۱۳۷۵ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

وی افزود: از بدو فعالیت شرکت گاز استان تا هم اکنون بیش از ۵۰۷  هزار مشترک در استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، که این تعداد مشترک بواسطه اجرای ۹۸۰۰  کیلومتر شبکه و نصب بیش از ۲۴۲ هزار علمک گازرسانی شده است.

اسماعیلی در ادامه فعالیت شرکت گاز استان در حوزه گازرسانی به صنایع را نیز چشمگیر توصیف نمود و ابراز داشت: گازرسانی به صنایع بحمدالله با ایجاد زیرساختهای ضروری و توسعه شبکه های انتقال در سطح استان و شهرکهای صنعتی پیشرفت زیادی داشته و هم اکنون تعداد یک هزار و ۴۹۰ واحد صنعتی عمده و جزء در سطح استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند که این اقدام مهم علاوه بر سهولت دسترسی به انرژی پاک توسط صنایع؛ با جایگزینی سوخت های فسیلی نیز به عنوان یکی از اقدامات زیست محیطی تلقی می‌شود.

اسماعیلی به نقش گاز طبیعی در صنعت حمل و نقل نیز گریزی زد و گفت: جایگزینی گاز طبیعی با سوختهای فسیلی در صنعت حمل و نقل نیز طی سالهای اخیر با روند رو به رشدی مواجه بوده که در این حوزه نیز شرکت گاز استان با ارایه خدمات به جایگاه های CNG موجود عملکرد موفقی را ثبت نموده است و هم اکنون ۶۹ جایگاه CNG در سطح استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند.

وی میزان ضریب نفوذ گاز طبیعی در شهرها را ۱۰۰ درصد و در روستاها ۹۶ درصد اعلام کرد و افزود: هم اکنون ۹۶ درصد خانوارهای روستای از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند و با احتساب پروژه های در دست اجراء در آینده ای نزدیک میزان ضریب نفوذ گاز طبیعی به ۹۸ درصد خواهد رسید.

این مقام مسئول تسهیل و تسریع در ارائه خدمات با کیفیت مطلوب را جزو اهداف شرکت گاز استان برشمرد و گفت: در راستای توسعه دولت الکترونیک و ارایه خدمات با کیفیت در حال حاضر اکثریت خدمات ارایه شده به مشترکین از طریق میز خدمت الکترونیکی و در کوتاهترین زمان قابل ارایه می باشد که از آن جمله می‌توان به نمایش لیست قبوض، نمایش لیست پرداخت ها، اعلام کارکرد، تغییر نام، اصلاح شماره موبایل، درج کد ملی، اصلاح مبلغ قبض، درخواست تست کنتور اشاره کرد.

وی با اعلام این نکته که توسعه شبکه های گازرسانی در سطح استان هم اکنون رو به اتمام می باشد، ارتقاء سطح کیفی ارایه خدمات را جزو برنامه های شرکت گاز استان برشمرد و گفت: مشترکین گاز طبیعی در استان می توانند خدمات غیر حضوری خود را از قسمت میز خدمت الکترونیکی در وبسایت این شرکت به نشانی WWW.NIGC-AR.IRو یا از طریق دانلود و نصب نرم افزار خدمات آنلاین مشترکین شرکت گاز استان از طریق لینک http://nigc-ar.ir/app از خدمات غیر حضوری شرکت گاز استان بهره مند شوند./تسنیم

کد خبر : 16819

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس