دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 30 ژانویه 2021 | 14:35 ب.ظ
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

جریان سازی تعالیم قرآنی عامل موثر در کاهش آسیب های اجتماعی است

جریان سازی تعالیم قرآنی عامل موثر در کاهش آسیب های اجتماعی است مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: جریان سازی تعالیم قرآنی و تلاش برای ملموس کردن پیام های آیات الهی در زندگی مردم، عامل موثر در کاهش آسیب های اجتماعی است.

 حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده شامگاه جمعه در برنامه مشترک فرهنگی و قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی با اداره کل زندان‌های استان اردبیل با اشاره به اهمیت ترویج آموزه‌های قرآنی در بین مردم اظهار کرد: قرآن برترین و ماندگارترین اثر آسمانی و جاودانه‌ترین پیامی است که خداوند برای هدایت بشر بر قلب شریف‌ترین بنده خویش حضرت رسول اکرم (ص) نازل فرمود.

وی افزود: قرآن کریم در برگیرنده هدایت و سعادت انسان در دنیا و آخرت است و در تمام مراحل زندگی رهبر و راهنمای انسان به سوی کمال است این قرآن به راهی هدایت می‌کند که مستقیم‌ترین راه‌ها است و در حقیقت کسانی که با قرآن مأنوس هستند، به کمک قرآن حق را از باطل تشخیص می‌دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل قرآن را مهم‌ترین راه برای دریافت معیارها و ارزش‌ها انسانی عنوان کرد و گفت: قرآن عامل صعود به بهشت، مایه خرمی دل‌ها، دریای بیکران معرفت و یگانه عامل توانگری است که عامل اصلی هدایتگر و تربیت کننده افراد و جوامع بشری به سوی کمال و نیل به ارزش‌های اخلاقی و انسانی است که اگر کسی بخواهد اسلام، انسان و جهان را به درستی بشناسد چاره‌ای جز مراجعه به قرآن مجید ندارد.

زندانیان بعد از آزادی مورد پذیرش جامعه قرار گیرند

حجت‌الاسلام جعفرزاده بر ضرورت پذیرش زندانیان از سوی جامعه تاکید کرد و گفت: زندانیان پس از آزادی، نیازمند حضور اجتماعی و پذیرش از سوی جامعه هستند که این امر نیازمند فرهنگ سازی و تغییر نگرش مردم نسبت به این افراد است تا با همکاری و مساعدت جامعه بتوانند زندگی سالم برای خود و خانواده فراهم کنند.

در این مراسم که در قالب محفل انس با قرآن برگزار شد، قاریان و حافظان زندانی به قرائت قرآن پرداختند و در پایان از آنان تجلیل شد./مهر

کد خبر : 16813

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس