شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: جمعه 29 ژانویه 2021 | 13:54 ب.ظ
معاون استاندار اردبیل:

تغییر کاربری‌های بی رویه و غیر مجاز از تهدیدات اراضی ملی است

تغییر کاربری‌های بی رویه و غیر مجاز از تهدیدات اراضی ملی است معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: تغییر کاربری‌های بی رویه و غیر مجاز از تهدیدات اراضی ملی محسوب می شود که باید با برنامه ریزی های مدون با این تهدیدات مقابله کرد.

ارژنگ عزیزی در آئین گرامیداشت سالروز تأسیس امور اراضی با اشاره به اینکه اردبیل در ایجاد سامانه‌های نوین آبیاری جزو ۱۰ استان اول کشور است، اظهار کرد: در سه سال اخیر استان در توسعه و ایجاد سامانه‌های نوین آبیاری کشاورزی از ۱۰ استان آخر کشور به ۱۰ استان اول ارتقا پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه خاک و زمین منشأ سخاوت، برکت و نعمت‌های مختلفی برای بشر است و حیات انسان به لحاظ تغذیه و سلامت در گرو آن است، افزود: استفاده بی رویه از آب در کشاورزی به کاهش ذخایر آبی منجر می‌شود که اصلاح فرآیند آبیاری برای جلوگیری از کاهش این ذخایر باید انجام گیرد.

عزیزی افزود: زمین به لحاظ قوانین و مقررات یا دارای کاربری زراعی و باغات و یا جنگل و مرتع که انفال محسوب می‌شود، بوده و مسئولیت اراضی زراعی و باغی با مدیریت امور اراضی در استان‌ها است.

وی با اشاره به تهدیدات اراضی زراعی و باغی، تغییر کاربری‌های بی رویه و غیر مجاز را از جمله این تهدیدات عنوان کرد و افزود: برای حفظ خاک حتی در تغییر کاربری‌های دارای مجوز نیز باید خاک کشاورزی آن اراضی جمع آوری و مجدداً در همان محل یا جای دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

معاون استاندار اردبیل تقسیم اراضی به قطعه‌های کوچک به بهانه مالکیت را از دیگر تهدیدات حوزه کشاورزی دانست و افزود: این اقدام نیز موجب بالا رفتن هزینه‌های تولید در بخش کشاورزی و غیراقتصادی شدن فعالیت در این بخش می‌شود./مهر

کد خبر : 16781

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس