دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: جمعه 29 ژانویه 2021 | 00:30 ق.ظ
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل:

پتروشیمی اردبیل باید تعیین تلکیف شود

مهران محمدی
پتروشیمی اردبیل باید تعیین تلکیف شود صدیف بدری عصر پنجشنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار اندیشه اردبیل مبنی بر لغو مجوز پتروشیمی اردبیل گفت: از لغو مجوز پتروشیمی اردبیل خبر ندارم ولی معتقدم باید این مجموعه تعیین تکلیف شود.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم، عضو کمیسیون عمران مجلس پتروشیمی را یکی از صنایع محتاج به آب عنوان کرد و افزود: در زمان طرح احداث پتروشیمی اردبیل قرار بود ۹ میلیون مترمکعب آب از سد یامچی به این واحد صنعتی انتقال یابد که بعدا این میزان به ۱۱ میلیون مترمکعب افزایش یافت، این در حالی است که سد یامچی در تامین آب شرب اردبیل دچار مشکل است.

بدری با تاکید بر این که مشکل پتروشیمی اردبیل آب است، اظهار کرد: آمایش سرزمینی و اجرای پروژه ها متاسب با شرایط اقلیمی و زیرساخت های هر منطقه کوتاهی کردند و باید توجیه پذیربودن پروژه ها قبل از اجرا سنجیده شود.

وی از تبدیل برخی از سوله های کارخانه پتروشیمی اردبیل به صنایع مشابه که در حال استقرار است اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم باید این مجموعه تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم نماینده، بیان دغدغه های مردم در سطح ملی و استانی است چرا که این اصل، وظیفه مهم هر نماینده بوده و در کنار آن باید پیگیری جدی برای تحقق وجود داشته باشد.

بدری با بیان اینکه برای انتقال صدای مردم بدون ملاحظه کاری به مجلس رفته ایم و همه تلاشم حرکت در این مسیر بوده و خواسته ام از فرصت های موجود بهره ببرم و برای رسیدن به این هدف هر روز برای نطق اضطراری ثبت نام کرده ام تا به فراخور اتفاقات، بتوانم از تریبون مجلس برای بازگویی مشکلات استفاده کنم.

نماینده مجلس یازدهم به عملکرد خود در ۸ ماه گذشته اشاره کرد و گفت: در ۸ ماه گذشته ۱۲ مورد نطق و تذکر در خصوص مسائل ملی، صنفی، ملی، منطقه ای و همه آنچه در حوزه آموزش، اقتصاد، سلامت، تولید و صنعت رخ داده داشته ام.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ۲ محور توسه راه های ارتباطی و زیرساخت های استان و نیز جذب اعتبارات برای پروژه ای استان اردبیل را از اولویت های اصلی اقدامات خود عنوان کرد و افزود: در این مدت با تلاش مجمع نمایندگان استان اردبیل اعتبارات راه های اصلی و بزرگراهی استان را افزایش جدی دادیم.

وی از تذکر مکرر به رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص عدم تخصیص بودجه لازم و کافی برای پروژه های استان اردبیل خبر داد و گفت: برنامه مشخصی در سال ۹۵ در حوزه راه های اصلی داشتیم که شناسایی ما نشان داد فقط ۲۵۰ کیلومتر اعتبار داشت که باید حل می کردیم.

بدری ادامه داد: در سال ۹۷ و ۹۸ و ۹۹ این ردیف بودجه ای را به ۵۷۰ کیلومتر رساندیم. سنگ بنای این ردیف های ملی برای راه های استان را در مجلس دهم گذاشتیم و آنچه امروز در مناطق مختلف استان می بینیم، حاصل تلاش همکاران مجلس یازدهم بر مبنای تثبیت اعتبار در مجلس دهم است.

راه آهن اردبیل را به صورت یک جنازه تحویل گرفتیم

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل به گذشته پروژه ملی راه آهن اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی زیرسازی پروژه راه آهن اردبیل ۸۷ درصد و کل پیشرفت ۷۰ درصد است و این خط ریلی باید به شمال استان و مرز آذربایجان وصل شود که نقشه فاز یک آن آماده شده است.

بدری با بیان اینکه راه آهن اردبیل را به صورت یک جنازه تحویل گرفتیم افزود: از سال ۹۶ تاکنون پروژه راه‌آهن را از یک پروژه راکد تبدیل به اولویت ریلی دولت کردیم و در سال ۹۹ تاکنون ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه به پروژه راه‌آهن تزریق شده و تا پایان سال ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر هم تخصیص خواهد یافت.

سفر وزرا و معاونین به استان هدفمند است

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: مسئولان ملی را بر اساس اولویت های استانی به اردبیل دعوت می کنیم و برهمین اساس بزودی وزرای ورزش و جوانان، میراث فرهنگی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا پایان سال به اردبیل سفر خواهند کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل حمایت از مدیران شایسته را یادآور شد و گفت: در تغییرات مدیریتی و انتصابات، رویکرد من حمایت از افراد توانمند و شایسته بوده که قطعا اولویت بومی مدنظر است.

بدری به روند ابطال واگذاری کشت و صنعت و دامپروری مغان نیز اشاره کرد و افزود: درخصوص واگذاری ها از جمله کشت و صنعت مغان، از اول به رویه ها ایراد و اشکال داشتم و بارها اعتراض خودم را اعلام کردم.

وی ادامه داد: درخصوص کشت و صنعت اعلام کردم که قضیه بودار است و باید رسیدگی شود و خدا را شکر با ورود قوه قضاییه این موضوع، به نفع مردم حل شد و مدیران بومی توانمند مسئولیت آن را به عهده گرفتند اما برای ادامه باید توجه و مدیریت درستی صورت پذیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل با بازگشت گروه کارخانجات سبلان پارچه به صاحب اصلی خود نیز اشاره کرد و گفت: سبلان پارچه هم با ورود قوه قضاییه، کارخانه به صاحبان اصلی بازگردانده شد و قول گرفته ایم ظرف یکسال با اشتغالزایی بالای ۵ هزار نفری، این کارخانه در خدمت مردم و جوانان منطقه باشد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین از اختصاص ۸ میلیارد تومان برای روشنایی جاده سرچم خبر داد و افزود: ۲۰ میلیارد تومان برای تعریض و بهسازی آن کسب اعتبار شده است.

بدری ادامه داد: ۵۸ میلیارد تومان برای آب شرب عشایر از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان تخصیص و ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای دامپروری عشایر اختصاص یافته است.

کد خبر : 16773

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس