جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 28 ژانویه 2021 | 15:04 ب.ظ
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل

بزرگ‌ترین اورژانس تأمین اجتماعی کشور دهه فجر در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

بزرگ‌ترین اورژانس تأمین اجتماعی کشور دهه فجر در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد گروه استان‌ها – مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: بزرگ‌ترین اورژانس تأمین اجتماعی کشور دهه فجر امسال در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد.

قادر برجی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام اینکه بزرگ ترین اورژانس تامین اجتماعی کشور دهه فجر امسال در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت:  ۴۷ درصد جمعیت شهرستان پارس آباد ، ۴۴ درصد جمعیت شهرستان مشگین شهر ، ۴۲ درصد جمعیت شهرستان های خلخال و کوثر ،  ۳۷ درصد  جمعیت شهرستان گرمی ، ۵۹ درصد جمعیت شهرستان نمین  و ۵۳ درصد جمعیت شهرستان اردبیل تحت پوشش سازمانی تامین اجتماعی است.

وی با اشاره به مساحت بزرگترین اورژانس تامین اجتماعی کشور نیز گفت: مساحت این پروژه دو هزار و ۵۰۰ متر مربع، با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان و با افزایش تخت از ۸ تخت به ۳۶ تخت با حضور رییس سازمان تامین اجتماعی کشور افتتاح می‌شود.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: بخش دستگاه سنگ شکن با آخرین فن آوری و با اعتبار ۲٫۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است که برای استان اردبیل یک فرصت درمانی محسوب می شود.

برجی از رشد چشمگیر اعتبارات تامین اجتماعی نیز خبر داد و گفت: ماهانه ۱۲ نفر به بیماران دیالیزی اضافه می‌شود که نیاز است برای پاسخگویی به بیماران تمام تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم و مشکلات و موانع را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: اورژانس بیمارستان سبلان قبلا  ۵۰۰ متر مربع مساحت داشت که جدیدا به ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع با اعتبار ساخت و تجهیز ۲۱میلیارد تومانی و  افزایش تعداد تخت از ۸ تخت به ۳۶ آماده افتتاح بوده و اعتبارات پروژه‌های عمرانی این مدیریت به میزان ۳ هزار و ۲۷۵ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش یافته است.

برجی افزود: متأسفانه ماهانه ۱۲ نفر به آمار ۶۶۴ نفری بیماران  دیالیزی اضافه می شود و تعداد بیماران کلیوی ۵۴۳ نفر است و از ۱۰۲ دستگاه موجود دیالیز استان اردبیل ۸۳ دستگاه فعال و ۱۹ دستگاه غیرفعال است، میانگین جهانی برای هر دستگاه ۴ بیمار، میانگین کشوری نیز ۵ دستگاه است  که میانگین استان اردبیل هردستگاه ۸ نفر بیمار دیالیزی است./تسنیم

کد خبر : 16765

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس