چهارشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 28 ژانویه 2021 | 14:55 ب.ظ
رئیس هیئت مدیره نظام پزشکی اردبیل

علائم درگیری نوجوانان و کودکان به کرونا با قدرت بالا در اردبیل دیده می‌شود

علائم درگیری نوجوانان و کودکان به کرونا با قدرت بالا در اردبیل دیده می‌شود گروه استان‌ها – رئیس هیئت مدیره نظام پزشکی اردبیل با اشاره به احتمال خیز مجدد کرونا در روزهای آینده در اردبیل گفت: متأسفانه در روزهای اخیر علائم درگیری نوجوانان و کودکان به کرونا با قدرت بالا در اردبیل دیده می‌شود.

دکتر منصور جعفری اظهار داشت: با توجه به ادامه‌دار بودن عادی‌انگاری مردم احتمال خیز جدید این ویروس در روزهای آینده وجود دارد و با توجه به این که رعایت موارد بهداشتی سبب سبک شدن سختی کار کادر درمان شد اما مسئله عادی‌انگاری نیز مشکلات اساسی را به وجود آورد.

وی بیان کرد: در روزهای اخیرز به دلیل همکاری عمومی مناسب توانستیم تعداد بستری‌ها را کاهش دهیم اما علائم و نشانه‌های احتمال درگیری در سنین نوجوان و کودکان با قدرت انتشار بالا بیشتر شد که در صورت بی‌توجهی به این مسئله خیز مجدد کرونا بیشتر از ماه‌های قبل خواهد بود.

رییس هیئت مدیره نظام پزشکی اردبیل گفت: متأسفانه بازگشایی مدارس با این وضعیت بدون در نظر گرفتن سیر جدید بیماری و نیز بی‌توجهی برخی ارگان‌های دولتی و غیردولتی در ارائه خدمات به مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی زحمت یک‌ساله کادر درمان را به هدر می‌دهد.

جعفری ادامه داد: متأسفانه در صورت ادامه‌دار بودن وضعیت تبعات بسیار سوئی مردم را درگیر می‌کند که انتظار می‌رود با رعایت سلامت عمومی و اتخاذ تصمیمات مناسب و اساسی در این زمینه به فکر کادر درمان و سلامتی خودمان باشیم و کرونا را به اوج نرسانیم.

وی تصریح کرد: یکی از موارد حائز اهمیت و اساسی در این زمینه قرنطینه هوشمند بیماران مشکوک و بیمار است که در این زمینه نیز با همکاری مردم شاهد وضعیت مطلوبی بودیم و اجرای طرح شهید سلیمانی بسیار موفق عمل کرد که انتظار می‌رود مردم باز هم همکاری خود را ادامه دهند./تسنیم

کد خبر : 16756

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس