دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 ژانویه 2021 | 19:23 ب.ظ
معاون میراث‌فرهنگی، اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل

پنج موزه در اردبیل در مرحله تکمیل و بهره‌برداری قرار گرفت

پنج موزه در اردبیل در مرحله تکمیل و بهره‌برداری قرار گرفت معاون میراث‌فرهنگی، اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل اعلام کرد: پنج موزه در استان اردبیل در مرحله نهایی تکمیل قرار گرفته و به‌زودی آماده بهره‌برداری می‌رسد.

کریم لطفی روز چهارشنبه اظهارکرد: توسعه موزه‌ها در استان در راستای تحقق شعار “اردبیل استان موزه‌ها” در اولویت قرار گرفته و در همین راستا، پنج موزه در سطح استان در حال تکمیل است.

وی افزود: برای احداث این موزه‌ها در مجموع چهار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و تاکنون ۹۰ درصد از مراحل اجرایی آنها تکمیل شده و با تامین اعتبارات مورد نیاز، در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

معاون میراث‌فرهنگی، اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: سه مورد از این موزه‌ها در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی قرار دارد که شامل موزه سکه، سفال و سنگ بوده و در مراحل نهایی راه‌اندازی قرار دارد.

وی بیان کرد: ۲ مورد از موزه‌ها نیز در شهرستان‌های بیله‌سوار و کوثر راه‌اندازی شده است که در آن آثار تاریخی و باستانی این شهرستان‌ها به نمایش در می آید.

لطفی اضافه کرد: موزه باستان‌شناسی شهرستان گرمی نیز احداث شده و در صورت تجهیز افتتاح می‌شود.

استان اردبیل به خاطر پیشینه غنی تاریخی خود دارای ۱۵ موزه است.

موزه چینی خانه بقعه شیخ‌صفی، موزه سنگ و کتابخانه تخصصی بقعه شیخ‌صفی، موزه مفاخر دینی، موزه مردم‌شناسی، موزه صنایع دستی و موزه تاریخ طبیعی در شهر اردبیل و موزه صارم‌السلطنه شهر نمین، موزه باستان‌شناسی شهر نیر، موزه باستان‌شناسی شهر خلخال و موزه باستان‌شناسی مشگین‌شهر از جمله موزه های فعال استان اردبیل است./ ایرنا

کد خبر : 16714

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس