شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 ژانویه 2021 | 19:10 ب.ظ
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل

کولاک برف ‌اردبیل را در برمی‌گیرد

کولاک برف ‌اردبیل را در برمی‌گیرد گروه استان‌ها – مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: به دلیل ذوب برف در مناطق کوهستانی استان احتمال رخداد بهمن به دلیل ذوب برف دور از انتظار نیست.

سیاوش محمدی با اشاره به بررسی نقشه‌های هواشناسی اظهار داشت: این وضعیت نشان دهنده تداوم حاکمیت جوی پایدار تا قبل از ظهر فردا در استان است که بر این اساس آسمان صاف تا نیمه ابری توام با وزش باد جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از بعد از ظهر فردا با توجه به استقرار مرکز کم فشار بر روی خزر و نیز گذر امواج کم ارتفاع تراز میانی، جو استان ناپایدار شده، بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می شود و در برخی از نواحی استان  بارش باران و برف انتظار می‌رود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: این سامانه ناپایدار تا روز یکشنبه هفته آینده در استان فعال خواهد بود و از روز پنجشنبه تا روز جمعه با توجه به تشدید سرعت وزش باد جنوبی و رخداد وزش باد جانبی گاهی نسبتاً شدید اختلال در عملیات پروازی در فرودگاه اردبیل دور از انتظار نیست.

محمدی بیان کرد: در پی بارش های پیش بینی شده از روز پنج شنبه تا عصر جمعه این هفته در سطح استان به صورت پراکنده، عمدتاً به شکل باران و برف و غالباً در نواحی مرکزی و بویژه در جنوب استان خواهد بود.

وی تصریح کرد: از شب جمعه و بامداد شنبه قدری بر شدت ناپایداری ها افزوده شده و شدت بارش‌ها در برخی نواحی مرکزی و جنوبی استان تشدید شده و به شکل برف و باران خواهد بود.

محمدی ادامه داد: وزش بادهای تند تا شدید در مناطق مرکزی و شهرستان گرمی در انتظار است که بر همین اساس سبب آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، تابلوها بنرهای تبلیغاتی، سقوط اجسام از ارتفاع بویژه در کارگاه های ساختمانی، احتمال شکستن درختان فرسوده می‌شود.

وی اظهار کرد: همچنین ذوب برف در کوه های استان و احتمال رخداد بهمن، رخداد کولاک برف در گردنه های برف گیر استان، ریزش سنگ (در مناطق کوهستانی استان بویژه جاده های سرچم و حیران،  اختلال در عملیات پرواز دور از انتظار نیست.

وی اظهار کرد: توصیه ما به هم‌استانی‌ها این است که اجتناب از صعود به ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی، محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از ساختمان های نیمه کاره، لغو پرواز هواپیماهای سبک و گلایدر و اقدامات لازم برای محافظت از تأسیسات کشاورزی را مورد توجه قرار دهند./تسنیم

کد خبر : 16702

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس