شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 ژانویه 2021 | 18:57 ب.ظ
نماینده، ولی فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل

نماز به عنوان تکلیف و حق بزرگی بر گردن انسان، ادای ادب عبودیت است

نماز به عنوان تکلیف و حق بزرگی بر گردن انسان، ادای ادب عبودیت است گروه استان‌ها- نماینده، ولی فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل گفت: نماز به عنوان تکلیف و حق بزرگی بر گردن انسان، ادای ادب عبودیت است.

آیت الله سید حسن عاملی عصر امروز در چهارمین اجلاس استانی نماز که با شعار پیوند خانه ، مدرسه ، مسجد و نماز در محل استانداری اظهار داشت:  این عالم صاحب دارد، همه ذرات هستی دارای شعور هستند و نماز به عنوان تکلیف و حق بزرگی بر گردن انسان، ادای ادب عبودیت است که قدرت روحی و شخصیتی انسان را ارتقا می‌دهد، بلا و شر را دور می‌کند و به باطن فرد نورانیت می‌بخشد.

وی افزود: جمعه یک مدرسه تربیتی است و به‌عنوان یک جریان تربیتی در سطح جامعه شناخته می‌شود و ثواب نماز جمعه به قدری زیاد است که با هیچ ثوابی برابری نمی‌کند و  عزیزانی که می‌خواهند فرزندان خود را شایسته تربیت کنند، فرزندانشان را برای حضور در نماز تشویق کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل بیان کرد: نماز ایستادن و کرنش در برابر قدرتی مطلق است که به انسان آرامش می‌دهد و قدرتی دارد که می‌تواند انسان را از فحشا و منکر دور نگه دارد و به وسیله آن به حقیقت جهان برساند.

عاملی با اشاره به اینکه تربیت فرزندان در دوره معاصر پیچیده‌تر شده است، افزود: مطالب گوناگونی که امروزه در مدرسه، جامعه و فضای مجازی بیان می‌شود مانند مواد غذایی گوناگونی است که درون ظرف روحی کودک ریخته می‌شود و باید مراقبت بیشتری صورت گیرد.

وی افزود:  فرزندان تا ۱۸ سالگی تربیت‌پذیر هستند و از این رو دین بزرگی بر گردن پدر و مادر است که فرزند خود را خوب تربیت کنند و در محیطی مناسب پرورش دهند، زیرا در شالوده روحی و فکری کودک اثرگذار است و از سویی فرزندان امتداد و نشان دهنده شخصیت و قدرت روحی پدر و مادر هستند./تسنیم

کد خبر : 16694

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس