جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 26 ژانویه 2021 | 18:22 ب.ظ
نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس

تعیین روزانه ۱۰۰ هزار تومان دستمزد برای کارگران با وضعیت اقتصادی همخوانی ندارد

تعیین روزانه ۱۰۰ هزار تومان دستمزد برای کارگران با وضعیت اقتصادی همخوانی ندارد گروه استان‌ها – نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: هزینه مایحتاج زندگی با میزان حقوق فعلی و آینده کارگران همخوانی ندارد و تعیین دستمزد روزانه برای کارگران به میزان ۱۰۰ هزار تومان با تورم کنونی مبلغ بسیار ناچیزی است.

ولی اسماعیلی اظهار داشت: در راستای افزایش حقوق ۴۰ درصدی کارگران بررسی‌های لازم به عمل آمده است، امّا در صورتی که این افزایش حقوق برای سال آینده اعمال شود همچنان حقوق کارگران کافی نبوده و روزی ۱۰۰ هزار تومان با تورم کنونی مبلغ بسیار ناچیزی است.

وی با اشاره به این که هزینه مایحتاج زندگی با میزان حقوق فعلی و آینده کارگران همخوانی ندارد، بیان کرد: نیاز است در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام یابد تا بتوانیم به نفع کارگران ورود پیدا کرده و مشکلات آنان را برطرف کنیم.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: زندگی با کم‌ترین میزان حقوق در حالی که یک وعده غذایی ۵۰ هزار تومان به صورت میانگین هزینه دارد برای قشر کارگران کمرشکن خواهد بود و بدون شک در این صورت تأمین هزینه مابقی کارها ممکن نخواهد بود.

اسماعیلی تصریح کرد: در حالی که افزایش قیمت کالاها با افزایش ۱۰۰ درصدی مواجه است در این میان حقوق در نظر گرفته شده برای کارگران با تورم کنونی هیچ تناسبی ندارد و نیاز است تمام تلاش خود را به‌کارگیریم تا به تورم امسال دست یابیم.

وی اظهار کرد: بازنگری در حقوق کارگران با در نظر گرفتن گرانی‌های احتمال سال آینده باید متناسب‌سازی شود تا قشر ضعیف و کم‌برخوردار جامعه تحت فشار و مشکلات معیشتی له نشوند و قوانینی تصویب شود که در حقوق کارگران بازنگری شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس ادامه داد: حقوق کارگران هر سال ۵۰ درصد کم‌تر از واقعیت‌های اقتصادی رشد می‌کند در حالی که باید با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی حاکم در کشور در حال و آینده نسبت به تعیین حقوق کارگران اقدام شود./تسنیم

کد خبر : 16657

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس