سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 25 ژانویه 2021 | 19:39 ب.ظ
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی اردبیل:

ورثه متوفیان برای تعیین تکلیف سهام عدالت اقدام کنند

ورثه متوفیان برای تعیین تکلیف سهام عدالت اقدام کنند مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: در قالب سامانه طراحی شده ورثه متوفیان دارنده سهام عدالت می‌توانند اطلاعات خود را ثبت کرده و نسبت به تعیین تکلیف سهام عدالت فرد متوفی اقدام کنند.

علیرضا نوروزی در جلسه هماهنگی سهام عدالت در اردبیل اظهار کرد: در استان اردبیل بیش از ۹۸۰ هزار نفر دارنده سهام عدالت وجود دارد که ۴۷۰ هزار نفر آنها روش مستقیم و مابقی به تعداد ۵۱۱ هزار نفر روش غیرمستقیم و همکاری با شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت را انتخاب کردند.
وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت به تعویق افتاده است، تصریح کرد:‌ در زمان مقرر در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهیم کرد تا دارندگان ۵۱۱ هزار سهام عدالت در استان نسبت به مشارکت در انتخاب هیئت مدیره اقدام کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ضرورت ثبت‌نام دارندگان سهام عدالت را در سامانه سجام یادآور شد و گفت: تاکنون بیش از ۵۸ درصد دارندگان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برگزیده‌اند با مراجعه به سامانه سجام ثبت‌نام و کد بورسی دریافت کردند.
نوروزی افزود: شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان تلاش می‌کند تا با برگزاری مجمع و انتخاب هیئت مدیره نسبت به تعیین تکلیف فرآیند پرداخت سود و همچنین حمایت از سرمایه‌گذاران در این بخش اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در مورد تعیین تکلیف متوفیان سهام عدالت خاطر نشان کرد:‌ در سطح کشور دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از بین ۴۹ میلیون دارنده سهام عدالت فوت کرده‌اند که تلاش می‌شود از طریق سامانه مشکل ثبت اطلاعات و انتقال سهم به ورثه فراهم آید.
نوروزی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: بعد از انجام مراحل قانونی در تعیین سهم ارث،‌ باید یک نفر از بازماندگان متوفی به نمایندگی از ورثه با انجام مراحل قانونی نسبت به ثبت اطلاعات در سامانه مورد نظر اقدام کرده تا مسهیم سهم بین ورثه به انجام برسد.

وی ادامه داد:‌ هر چند سامانه مورد نظر مشکلاتی را داشت اما با رایزنی مسئولان کشوری در تلاش هستیم تا مشکل به وجود آمده را برطرف و یک سامانه ثابت در این زمینه فعالیت و اطلاعات بازماندگان و ورثه را به ثبت برساند.
نوروزی در مورد افرادی که اقدام به فروش سهام عدالت کردند، گفت: اگر این سهام در موعد قانونی از طریق بانک‌ها فروخته شود، قطعا کارگزاری‌ها موظف هستند تا نسبت به تعیین تکلیف سهام اقدام کنند وگرنه افرادی که قبل از آن اقدام به فروش سهام عدالت کرده‌اند در حقیقت یک کار غیرقانونی را مرتکب شده و باید با مراجعه به محل فروش تعیین تکلیف سهام خود را انجام دهند./ایسنا

کد خبر : 16642

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس