دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 25 ژانویه 2021 | 19:32 ب.ظ
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل

ممنوعیت شکار در تالاب‌های اردبیل / ۲ گونه ارزشمند اردک سرسفید و غاز پیشانی سفید بزرگ ‌مشاهده ‌شد

ممنوعیت شکار در تالاب‌های اردبیل / ۲ گونه ارزشمند اردک سرسفید و غاز پیشانی سفید بزرگ ‌مشاهده ‌شد گروه استان‌ها – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به ممنوعیت هرگونه صید و شکار در تالاب‌ها گفت: در سرشماری امسال‌ دو گونه ارزشمند اردک سرسفید و غاز پیشانی سفید بزرگ نیز در تالاب‌های نواحی مرزی استان مشاهده و ثبت شد.

سعید شهند اظهار داشت: برنامه جهانی سرشماری پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی هر ساله در اوایل زمستان انجام می‌شود و با توجه به حساسیت موضوع به لحاظ وجود شواهدی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در منطقه و استان‌های همجوار، سرشماری امسال‌ با جدیت و دقت هرچه تمام اجرا شد.

وی افزود: تالاب‌های استان به طور مستمر رصد و پایش می‌شود و وضعیت فعلی آنها مطلوب است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به ممنوعیت هرگونه صید و شکار در تالاب‌ها، گشت و کنترل و پایش و احساس امنیت نسبی و سایر شرایط مساعد منطقه، جمعیت گسترده‌ای از پرندگان مهاجر زمستانه، تالاب‌های استان اردبیل را به عنوان استراحتگاه و زیستگاه زمستانه خود انتخاب و در آن سکنی گزیده‌اند.

وی تصریح کرد: نتایج سرشماری حاکی از حضور بیش از ۱۲ هزار قطعه از ۵۵ گونه از پرندگان حایز اهمیت اکولوژیک می‌باشد.

شهند ادامه داد: در بین آنها پرندگانی همچون انواع قو، غاز و اردک، راسته پلیکان و باکلان، انواع چنگر و طاوسک، انواع حواصیل‌ها، انواع آبچلیک‌ها و خروس کولی دیده می‌شود.

وی گفت: در سرشماری امسال‌ دو گونه ارزشمند اردک سرسفید و غاز پیشانی سفید بزرگ نیز در تالاب‌های نواحی مرزی استان مشاهده و ثبت شد/تسنیم

کد خبر : 16636

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس