سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 25 ژانویه 2021 | 19:19 ب.ظ
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل

گرایش نسل جدید به مظاهر غربی نتیجه کم‌کاری مسئولان در معرفی محصولات فرهنگی است

گرایش نسل جدید به مظاهر غربی نتیجه کم‌کاری مسئولان در معرفی محصولات فرهنگی است گروه استان‌ها-مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: گرایش نسل جدید به مظاهر غربی نتیجه کم‌کاری مسئولان در شناساندن محصولات فرهنگی است.

عبدالله بحرالعلومی امروز در در آیین رونمایی از پوستر اولین جشنواره کالاهای فرهنگی استان اردبیل اظهار داشت: گرایش نسل جدید به مظاهر غربی نتیجه کم‌کاری مسئولان در شناساندن محصولات فرهنگی است.

وی افزود: بسیاری از محصولات خارجی جای تولیدات بومی را به تدریج گرفت و اگرچه پس از انقلاب اسلامی دقت و توجه خاصی به این موضوع شد اما در مجموع عملکرد ضعیفی در برابر این فعالیت‌ها داشتیم و شرایط قانع‌کننده نیست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره فرهنگ‌سازی صحیح در خصوص تولید و مصرف کالای بومی است، گفت: با توجه به اینکه در چند جشنواره گذشته اردبیل حضور نداشته امیدواریم در جشنواره‌های پیش رو بتواند خوش بدرخشد.

بحرالعلومی بیان کرد: این جشنواره همزمان با همزمان با ششمین دوره جایزه فیروزه در ۱۶ استان کشور، برگزار می‌شود اما استان اردبیل برای اولین این جشنواره را برگزار می‌کند.

وی افزود: تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان می‌توانند از سامانه جشنواره فیروزه برای شرکت در جشنواره‌ کالاهای فرهنگی استان اردبیل با موضوع‌هایی مانند عروسک گلین بالا، هدایای فرهنگی در قالب گلیم‌بافی، چنته‌بافی، ورنی‌بافی از جمله کیف دستی گلیمی و جوراب زمستانی استفاده کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه به نفرهای اول تا سوم هر موضوع لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا خواهد شد، گفت:  مهلت ارسال اثرها تا ۲۰ بهمن‌ماه است که علاقمندان می‌توانند به آدرس دبیرخانه به نشانی اردبیل، خیابان شهید مطهری، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فرستاده شود آثار خود را ارسال کنند، ارزیابی و داوری تخصصی ۳۰ بهمن صورت می‌گیرد و مراسم اختتامیه و اعلام برندگان پنجم اسفندماه خواهد بود./تسنیم

کد خبر : 16624

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس