دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 25 ژانویه 2021 | 19:10 ب.ظ

بازگشت کارخانه سبلان پارچه به مالک اصلی بعد از ۱۴ سال / برنامه‌ریزی برای ایجاد ۵۰۰۰ شغل

بازگشت کارخانه سبلان پارچه به مالک اصلی بعد از ۱۴ سال / برنامه‌ریزی برای ایجاد ۵۰۰۰ شغل گروه استان‌ها ـ بعد از سفر رئیس قوه قضاییه به استان اردبیل و پیگیری رئیس کل دادگستری استان کارخانه سبلان پارچه اردبیل بعد از ۱۴ سال تحویل صاحب اصلی شد و چرخه تولید کارخانه به راه افتاد.

کارخانه سبلان پارچه اردبیل که ۱۴ سال بصورت نیمه فعال در آمده بود و با ظرفیت کم در حال فعالیت بود که رئیس قوه قضاییه بعداز سفر به استان اردیبل و در جریان قرار گرفتن مشکلات سبلان پارچه دستور ویژه برای حل مشکلات این مجموعه صادر کرد که امروز این دستور نتیجه داد و کارخانه سبلان پارچه رونق گرفت و چرخه تولیدش به فعالیت در آمد.

کارخانه سبلان پارچه بعد از ۱۴ سال شور و حال خاصی گرفت و جوانان زیادی جویای کار در استان به چرخه تولید این کارخانه امیدوار شدند.

بازگشت سبلان پارچه تحقق عملی شعار مقام معظم رهبری بود

مدیر عامل کارخانه سبلان پارچه اردبیل امروز در جلسه با حضور مسئولین استانی اظهار داشت: بازگشت سبلان پارچه تحقق شعار مقام معطم رهبری بوده و به نوعی راه‌اندازی این کارخانه تحقق فتوای شرعی رهبری در ایجاد اشتغالزایی بود.

حجازی نیا با اشاره به اینکه همانطور که در سال‌های دفاع مقدس  در خاکریز با دشمن می‌جنگیدیم امروز نیز لباس و سنگرمان عوض شده و مسئولیت‌مان دوچندان شده و در راستای اشتغال پیشگام شده‌ایم.

وی افزود: امیدوارم روزی برسد که شاهد راه‌اندازی کارخانه‌های بیشتری همچون سبلان پارچه در استان و کشورمان باشیم تا دل رهبر انقلاب‌مان و مردم شاد شده و چشم دشمنان انقلاب کور شود.

مدیر عامل کارخانه سبلان پارچه اردبیل ضمن تقدیر و تشکر از رئیس قوه قضاییه و دستگاه قضایی استان و رئیس دادگستری استان افزود: پیگیری دستگاه قضایی نتیجه داد و این کارخانه بعد از چند سال رنگ و بوی خاصی به خود گرفته است.

حجازی‌نیا بیان کرد بازگشت سبلان پارچه بعد از ۱۴ سال مانند این است که در این مدت فرزندم در کما بوده است و اکنون به من اطلاع دادند فرزندم از کما بیدارشده  است و این اتفاق بزرگی است.

وی همچنین تصریح کرد: تکمیل خط تولید و ظرفیت توسعه اشتغال از اولویت‌های اساسی ما خواهد بود.

حمایت همه جانبه‌ای از توسعه اشتغال ظرفیت سبلان پارچه اردبیل می‌شود

رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: در ۴ مهر ماه در سفر رئیس قوه قضاییه به اردبیل و بازدیدی که از سبلان پارچه داشتند از نزدیک شرایط و ظرفیت این مجموعه را بررسی کردند و در جریان مشکلات حقوقی قرار گرفتند.

وی افزود: در این بازدید رئیس  قوه قضاییه در جریان بحث اختلافات شرکت و بانک‌ها و بحث ورشکستگی این کارخانه قرار گرفت  و فوری دستور به ساماندهی این مجموعه دادند و ماموریت ویژه به بنده سپردند.

عتباتی تصریح کرد: با عنایت رئیس قوه قضاییه و مساعدت‌های حقوقی مجموعه دیوان عالی کشور و دادگستری استان بحث ورشکستگی سبلان پارچه حل شد و اتفاق بسیار خوبی در حوزه اشتغال، اقتصاد و صنعت استان اردبیل افتاد.

رئیس کل دادگستری استان اردیبل تصریح کرد: امروز با حضور مسئولان استانی بحث تحول و واگذاری کارخانه به مالک اصلی انجام شد که این اقدام اساسی در زمینه توسعه اشتغال و تحقق شعار مقام معظم رهبری در رابطه با جهش تولید بود.

عتباتی همچنین افزود: دستگاه قضایی همراه با مدیران استانی در کنار مسئولان و مدیران سبلان پارچه خواهد بود تا این کارخانه به تولید و ظرفیت اصلی‌اش برسد.

ظرفیت واقعی اشتغال کارخانه سبلان پارچه  ۵۰۰۰ هزار نفر است

صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: بسیار خوشحال هستیم بعد از مدت‌ها با پیگیری‌های دستگاه قضاییه بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه به مالک اصلی بازگردانده شد و هم اکنون چرخه تولید در این کارخانه شدت گرفته است.

وی افزود: از آنجایی که ظرفیت اشتغال این کارخانه ۵ هزار نفر است و می‌تواند نقش اساسی در توسعه اشتغال و اقتصاد استان داشته باشد./تسنیم

کد خبر : 16621

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس