دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 23 ژانویه 2021 | 23:31 ب.ظ
مدیرعامل کشت و صنعت و دامپروری مغان

۲۵۰ هکتار باغ در کشت و صنعت مغان ایجاد می شود

۲۵۰ هکتار باغ در کشت و صنعت مغان ایجاد می شود مدیرعامل کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: توسعه باغات این شرکت در دستور کار قرار گرفته و سال آینده ۲۵۰ هکتار باغ در این شرکت ایجاد می‌شود.

اسدالله محسن زاده روز شنبه در دیدار اعضای هیات مدیره کشت و صنعت مغان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود: بیشتر درختان این شرکت عمر مفید خود را دست داده و نیاز به بازسازی و نوسازی دارند و برنامه اصلی شرکت ایجاد سالانه ۱۰۰ همتار باغ در این شرکت  می‌باشد.

وی اضافه کرد: از ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغ در کشت و صنعت مغان ۱۲۰۰ هکتار آن بهره اقتصادی دارد و بقیه عمری بیش از ۳۰ سال دارند و هضروری است به احیا و نوسازی آنها اقدام شود.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با اشاره به  اولویت  توسعه باغ زیتون در این شرکت بیان کرد: بر این اساس کاشت ۸۰ هکتار زیتون در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

محسن زاده گفت: در سال‌های اخیر ۴۷۰ میلیارد ریال برای باغات کشت و صهعت مغان هزینه شده است که بدلیل فرسودگی درختان بهره وری آن حتی به ۲۳۰ میلیارد ریال هم نرسیده است.

وی با اشاره به بازدهی کم زراعت کشت و صنعت مغان در سال‌های اخیر، گفت: در این چند سال استاندار لازم برای کشت و زرع و حتی کودپاشی فسفات در اراضی صورت نگرفته و از الگوی کشت هم در این شرکت غفلت شده است.

محسن زاده گفت: جهت دستیابی به راندمان بالا در تولید محصولات کشاورزی تمامی مراحل داشت (نگهداری) اعم از تغذیه مناسب محصولات و مصرف به موقع نهاده در مزارع شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با تلاشهای پرسنل و کارشناسان  مجتمع زراعت در اولویت کاری  قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با بیان اینکه آرامش نسبی در این شرکت حاکم شده است، افزود:حقوق کارگران و کارکنان  پرداخت شده و هیچگونه نگرانی هم در این باره وجود ندارد.

قاسم محمدی رئیس هیات مدیره کشت و صنعت مغان هم در این دیدار گفت: هماهنگی و تعامل خوبی در بین اعضای هیات مدیره  وجود دارد و تلاش بر این است تا این شرکت توسعه یافته  و سودده شود.

وی افزود: هدف اصلی براین است این شرکت با تولید محصولات استراتژیک به بازارهای بزرگ منطقه و کشورهای اسلامی دست یافته و حتی بتواند در بازارهای جهانی هم رقابت داشته باشد.

محمدی  ایجاد مدیریت تلفیقی مبتنی بر بازار و سرمایه،کشاورزی هوشمند و برندسازی کالاها و محصولات کشت و صنعت را از برنامه‌های اصلی شرکت اعلام کرد و گفت:راه اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی هم در کنار این برنامه‌ها مد نظر قرار گرفته است.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغات مدرن میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه‌های قند ، لبنیات ، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت‌های منحصر بفرد کشور محسوب می‌شود.

این شرکت در اجرای قانون خصوصی سازی در سال ۱۳۸۸ در لیست واگذاری ها قرار گرفت و بعد از چهار فقره آگهی درسال ۱۳۹۷ به بخش خصوصی واگذار شد.

این واگذاری با توجه به اعتراض‌هایی که بدنبال داشت در شانزدهم مهر ماه سال ۱۳۹۹ با پنج رای موافق و یک رای مخالف هیات داوری واگذاری ابطال شد./ایرنا

کد خبر : 16588

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس