شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: شنبه 23 ژانویه 2021 | 13:33 ب.ظ
نایب رئیس مجلس:

۱۵۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم

۱۵۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم گروه استان‌ها – نائب رئیس مجلس گفت: ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم که دولت به جای اینکه دنبال دعوا باشد دنبال بستن راه فرار مالیاتی باشد.

علی نیکزاد اظهار داشت: زمان بررسی بودجه در صحن مجلس باید مورد توجه واقع شود چرا که ۴۵ نفر از نمایندگان که در کمیسیون تلفیق حضور دارند، تصمیمات را گرفتند و نمایندگان ۱۰ روز وقت دارند پیشنهادات را ارائه دهند و از ۱۲ بهمن وارد بررسی بودجه شده و تصمیمات نهایی را در صحن مجلس خواهیم گرفت.

وی در خصوص تصمیمات کمیسیون تلفیق در حوزه ارز گفت: در رابطه با ارز دو پیشنهاد وجود داشت یکی اینکه ۸ تا ۱۰ میلیارد دلار با ارز ۴۲۰۰ تومانی ارائه دهند تا سبب شود، کالاهای اساسی ارزان به دست مردم خصوصا اقشار کم درآمد برسد؛ اما طبق تجربه سال گذشته و بر اساس گزارشی که دیوان محاسبات ارائه داد، به دلیل عدم نظارت دولت، این کار به درستی انجام نشد.

نائب رئیس مجلس ادامه داد: عد‌ه‌ای ارز را برای واردات و یا تولید کالاهای اساسی گرفتند، اما کالاهای اساسی ارزان به دست مردم نرسید.

نیکزاد با انتقاد از توزیع ناعادلانه بودجه در کشور گفت: ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم که دولت به جای اینکه دنبال دعوا باشد دنبال بستن راه فرار مالیاتی باشد.

وی افزود: ۱۰ استان کشور روز به‌روز پیشرفت می‌کنند و ۱۴ استان هر روز فقیرتر، در بودجه‌ریزی هم همین‌طور است. باید کل ایران را ببینیم./تسنیم

کد خبر : 16567

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس