سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: جمعه 22 ژانویه 2021 | 17:26 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

بارانداز ریلی اردبیل با جمهوری آذربایجان موجب رونق اقتصادی می‌شود

بارانداز ریلی اردبیل با جمهوری آذربایجان موجب رونق اقتصادی می‌شود امام جمعه اردبیل با اشاره به تصویب ایجاد بارانداز و اتصال ریلی ایران و جمهوری آذربایجان در پارس‌آباد مغان در اجلاس اخیر کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در تهران گفت: این مهم موجب تحول و رونق اقتصادی، منطقه می‌شود.

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نمازجمعه اردبیل اظهار کرد: خارج شدن  استان از بن بست ریلی، اتصال به خط آهن آذربایجان و ورود به بازار کشورهای آسیای میانه و قفقاز و روسیه، ایجاد زمینه سرمایه‌گذاری بسیار بالا در مغان و اردبیل با توجه به وجود وسیله ارزان جهت صادرات کالا، تسهیل در صادرات محصولات بزرگترین گلخانه ‌ کشور و تولیدات دیگر مناطق استان از جمله  فواید ایجاد این بارانداز است .

به گفته وی ، اجرای این طرح همچنین  به توجیه‌دار شدن ایجاد مناطقه آزاد تجاری، صنعتی آزاد، توجیه دار شدن طرح  راه آهن اردبیل به پارس‌آباد و فراهم شدن زمینه اشتغال بسیار خوب در منطقه شمال استان می‌انجامد.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: مسؤولان استانی مصمم هستند مراحل تملک زمین و طراحی بارانداز را امسال به اتمام رسانده و احداث آن را در سال آینده به انجام برسانند.

خطیب جمعه اردبیل در ادامه با اشاره به تحولات اخیر آمریکا بیان کرد: واشنگتن این هفته، ماهیت دموکراسی خود را به تماشا گذاشت و فردی که با رأی مردم انتخاب شده با ۳۵ هزار نیروی امنیتی به کاخ سفید آمد و جواب این سؤال داده نشد که دموکراسی چه ربط و ارتباطی با قوه قهریّه دارد.

وی ادامه داد: محافظ دموکراسی، خود دموکراسی است و احترام به رأی مردم، بالاترین حفاظت و صیانت است اما در آمریکا معلوم شد که از دموکراسی آرمانی و از احترام به آن خبری نیست.

عاملی گفت: امپراتوری‌های بزرگ نوعاً از شکست‌ها و ناکامی‌ها و سوء مدیریت‌های داخلی به نقطه فروپاشی می‌رسند و بایدن تلویحا اعلام کرد که نژادپرستی ترامپ انقسام و انشقاق بسیار سختی را در بین آمریکایی‌ها ایجاد کرده است.

وی افزود: سیره و سیاست‌های ترامپ در مواجهه با  کشورهای دیگر عبرت و چراغ راه مناسبی برای «بایدن» است، چرا که سیره ترامپ نشان داد که شدیدترین فشار بر ایران نتیجه نمی‌دهد./ایرنا

کد خبر : 16551

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس