شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 19 ژانویه 2021 | 20:28 ب.ظ
مدیرکل هواشناسی اردبیل:

برف و کولاک ارتفاعات و جاده های مواصلاتی اردبیل را در بر می گیرد

برف و کولاک ارتفاعات و جاده های مواصلاتی اردبیل را در بر می گیرد اردبیل- مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: از روز چهارشنبه تا اواخر هفته بارش برف در استان ادامه داشته و شاهد کولاک برف در ارتفاعات و محورهای مواصلاتی خواهیم بود.

سیاوش محمدی در گفت و گو با پایگاه خبری گام دوم ، به تشریح آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی در استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، طی امروز همچنان در مناطق مرکزی و جنوبی استان آسمان صاف تا نیمه ابری بوده و وزش بادهای جنوبی تداوم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت آینده شاهد وزش باد در مناطق شمالی استان خواهیم بود افزود: در این مناطق شاهد کاهش نسبی دمای هوا، آسمانی ابری و مه آلود همراه با بارش خفیف باران نیز خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل به هشدار شماره ۵۴ سطح نارنجی صادر شده هواشناسی استان اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس این هشدار از عصر امروز سامانه سرد و بارشی به استان اردبیل، وارد خواهد شد که از امشب در مناطق شمالی بارش باران آغاز و در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری نیز گسترش خواهد یافت.

محمدی از نفوذ سامانه پرفشار و کاهش دمای هوا در استان اردبیل نیز خبر داد و افزود: از فردا ضمن وزش بادهای شمالی، بارش در اغلب مناطق استان به صورت برف خواهد بود و اوج بارش برف از بعد از ظهر فردا تا ظهر پنجشنبه بوده اما به صورت پراکنده تا صبح جمعه نیز تداوم خواهد داشت.

وی تصریح کرد: از صبح پنجشنبه تا صبح یکشنبه هفته آینده هوای بسیار سرد زمستانی همراه با افت محسوس دما (بویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان) ماندگار خواهد بود و در جاده‌های مواصلاتی و ارتفاعات کولاک برف انتظار می‌رود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از شهروندان خواست ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی از صعود به قله‌ها و ارتفاعات برف گیر استان خودداری نمایند و در صورت ضروری نبودن سفر نیز از تردد در جاده‌های استان بدون زنجیر چرخ و امکانات لازم خودداری نمایند.

کد خبر : 16468

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس