سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 19 ژانویه 2021 | 13:15 ب.ظ

دو راهی برای قهرمان

امید بایرام زاده
دو راهی برای قهرمان پسی دیماه روز حیاتی برای هیات وزنه برداری استان اردبیل است بعد از ماه‌ها حاشیه‌سازی‌های خود ساخته از سوی کاندیدای انتخابات، اکنون سعی دارند از گلوله برف یک بهمن بزرگ بسازند تا ماهی های خود را از این آب گل آلود صید کند و با نام هیات وزنه‌برداری به منافع شخصی و ستادی خود برسند.

انتخابات هیات وزنه‌برداری استان اردبیل فردا ساعت ۹:۳۰با حضور دبیر فدراسیون برگزار می شود تا پر افتخارترین رشته ورزشی استان از بلا تکلیفی رهایی پیدا کند و رییس هیات جدید با برنامه ریزی به کارخود ادامه دهد.

در این انتخابات سه نفر برای ریاست هیات وزنه برداری نام نویسی کرده اند که سعید علی حسینی مطرح ترین کاندیدا این مجمع هیات وزنه برداری است و شانس بالایی نسبت به سایر نامزدها دارد و رقابت بیشتر یک طرفه است.

موضوع مهمی که در این چند ماه شاهد آن هستیم مصاحبه های مختلف سعید علی حسینی با رسانه‌ها به عنوان منتقد ورزش استان اردبیل است که در تازه‌ترین گفت‌وگو خود با خبرگزاری ایلنا درباره وضعیت هیات وزنه برداری استان گفته است: بخاطر شرایط بسیار نامناسب وزنه‌برداری استان که در سال‌های اخیر رقم خورده و با یک عقبگرد تاریخی روبه رو شده، برای پاسخگویی به انتظار جامعه ورزش و خانواده وزنه برداری استان و به دعوت پیشکسوتان و بزرگان این رشته از جمله داود بهتاج، کرامت اولاد وطن و پدرم عزیز علی‌حسینی جهت تصدی ریاست هیات وزنه‌برداری استان ثبت نام و در انتخابات شرکت کردم.

وی در ادامه می گوید: در ۴ سال گذشته، تعداد ورزشکاران و نیروی انسانی این رشته در استان به شدت رو به کاهش رفته است و این یک هشدار برای وزنه‌برداری استان است و این رشته ورزشی در استان از لحاظ پرورش و تربیت نیروی انسانی با یک بحران روبه رو است و همچنین در استعدادیابی و شناسایی نخبگان نیز به شدت با کمبود مواجه هستیم چرا که به جرات می توان گفت که در سال‌های اخیر هیچ استعدادیابی یا تعامل با آموزش وپروش انجام نشده است.

سعید علی حسینی مستقیم از عملکرد شاهین اسبقیان “برادر مدیرکل سابق اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل” و رییس هیات وزنه برداری استان انتقاد کرده و در قامت یک قهرمان عملکرد وی در چهارسال گذشته را زیر سوال برده است که با مدیریت اشتباه باعث بحران و عقبگرد تاریخی در این رشته ورزشی شده است.

اما شاهین اسبقیان در سال ۹۵ با کسب ۱۴ رای به مدت چهارسال به عنوان رییس هیات وزنه برداری استان اردبیل انتخاب شد و در مجمع انتخاباتی هیأت وزنه‌برداری به استعدادهای شاخص این رشته در استان اشاره و پرورش آن را از جمله برنامه‌های اصلی هیأت دانسته و گفته: علاوه بر این توجه به نونهالان، خردسالان و پیشکسوتان در این رشته ورزشی باید اعمال شود.

اسبقیان مهم‌ترین نیاز توسعه این رشته ورزشی در استان را تجهیزات دانسته و تأکید کرده: بی‌شکل تجهیزات اختصاصی از سوی فدراسیون موجب رشد و شکوفایی ورزشکاران در سطح ملی و بین‌المللی خواهد شد.

اما با گذشت چهار سال از مدیریت شاهین اسبقیان، سعید علی حسینی معتقد است که این رشته ورزشی شرایط مناسبی ندارد و به عنوان ناجی وزنه برداری استان اردبیل پا در انتخابات گذاشته است.

علی حسینی خواسته یا ناخواسته در حال دو قطبی سازی هیات وزنه برداری استان اردبیل است این را می توان از تحرکات خود و اطرافیانش متوجه شود و کلید این ماجراجویی را افراد نزدیک به آقابزرگ زده اند تا علی حسینی و سجاد انوشیروانی را در مقابل هم قرار دهند و آنها در پشت پرده از این جنگ زرگری امرار معاش کنند و ورزش استان را به حاشیه بکشانند.

سعید علی حسینی اگر دنبال خدمت به وزنه برداری استان اردبیل است باید از حرکت های احساسی و هیجانی دوری کند و در محور اتحاد و افزایش همدلی دراین رشته ورزشی فعالیت کند و از رفتارهای «منو آدم خودم، منو رفیق های خود» پرهیز کند. یا اگر علی حسینی به دنبال مدیرکلی ورزش و جوانان استان اردبیل در دولت آینده است و به دنبال رزومه‌سازی برای کسب مدیریت است آن بحث دیگریست و بررسی آن نیازمند مجالی دیگر.

کد خبر : 16449

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس