دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 18 ژانویه 2021 | 20:17 ب.ظ
مدیرکل بیمه سلامت اردبیل خبر داد؛

پوشش بیمه ای ۷۵۰۰ بیمار کرونایی توسط بیمه سلامت اردبیل

پوشش بیمه ای ۷۵۰۰ بیمار کرونایی توسط بیمه سلامت اردبیل اردبیل – مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: از ابتدای سال تاکنون ۷ هزار و ۵۰۰ نفر از بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان اردبیل را بیمه سلامت پوشش داده است.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم، وحید سید خلیل‌اللهی ظهر دوشنبه در نشست هم‌اندیشی ماهانه با اصحاب رسانه با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۷ هزار و ۵۰۰ نفر از بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان اردبیل را بیمه سلامت پوشش داده است، اظهار کرد: بیمه سلامت برای هر بیمار کرونایی به نسبت روزهای بستری ۳ الی ۵ میلیون تومان هزینه درمان پرداخت کرده است.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص افراد فاقد دفترچه بیمه، گفت: بر اساس این تصمیم کسانی که دفترچه بیمه درمانی ندارند و یا فاقد بیمه پایه هستند می‌توانند بدون بدون شرکت در آزمون وسع به‌صورت کاملاً رایگان و با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد این بیمه، دفترچه بیمه سلامت خود و اعضای خانواده را دریافت کنند.

سید خلیل‌اللهی به الکترونیکی کردن نسخ پزشکی نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد پزشکان استان اردبیل در بخش خصوصی در این طرح شرکت کرده و نسخه‌ها را به صورت الکترونیکی صادر می‌کنند که در این باره استان اردبیل عملکرد مناسبی دارد.

وی از تلاش برای حذف دفترچه‌های کاغذی و فیزیکی درمانی تا سال آینده خبر داد و گفت: اجرای این طرح مزایای زیادی از جمله صرفه‌جویی اقتصادی، رعایت مسائل بهداشتی و کاهش اشتباهات نسخه‌خوانی را داشته و مراجعین و تحت پوششین این بیمه می‌توانند خدمات خود را به صورت کاملاً الکترونیکی دریافت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل در ادامه به پرداخت همه بدهی‌های سال قبل بیمه سلامت استان اردبیل نیز اشاره کرد و افزود: تمام بدهی‌های سال قبل اداره کل بیمه سلامت استان اردبیل پرداخت شده و اکنون تلاش می‌شود تا تعهدات سال ۱۳۹۹ نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرداخت شود.

سید خلیل‌اللهی با اشاره به محدودیت‌های منابع مالی در کشور خاطرنشان کرد: با این وجود بیمه سلامت در استان اردبیل ۶۱ میلیارد تومان از تعهدات خود به مراکز درمانی را پرداخت کرده است.

وی تقویت توانمندی‌های علمی و تجربه‌های کارشناسان و مدیران را ضروری دانست و گفت: با ساماندهی و صرفه جویی در هزینه‌ها به دنبال ارتقا توانمندی کارکنان و کارشناسان در راستای ارائه خدمات بهتر به تحت پوششین بیمه سلامت هستیم.

کد خبر : 16443

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس