جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 18 ژانویه 2021 | 14:12 ب.ظ
معاون استاندار اردبیل:

مسئولان حوزه نظارت بر بازار به مطالبات مردم پاسخگو باشند

مسئولان حوزه نظارت بر بازار به مطالبات مردم پاسخگو باشند اردبیل – معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: مسئولان حوزه نظارت بر چرخه تولید و توزیع مایحتاج ضروری مردم به دقت نظارت کرده و پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم،  ارژنگ عزیزی صبح دوشنبه در جلسه تنظیم بازار استان اردبیل با بیان اینکه مسئولان نظارت بر بازار باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند اظهار کرد: نظارت بر روند تولید و عرضه کالاهای اساسی در بازار ضروری است و مردم انتظار کنترل قیمت‌ها را دارند.

وی نظارت بر تمامی کالاها با توجه به تنوع اجناس مقدور ندانست و گفت: اما این به معنای عدم توانایی کنترل قیمت‌ها و نظارت بر بازار نیست بلکه در اولویت باید کالاهای اساسی مورد نیاز مردم که در سبد غذایی و مصرفی مردم وجود دارد به معنای واقعی نظارت شود.

عزیزی برخورد با تخلفات کیفیت و نرخ فروش کالاها را ضروری دانست و افزود: برای مثال در مورد نظارت مستمر بر چرخه خرید گندم، تولید آرد و توزیع آن در نانوایی‌ها و پخت نان و نیز کیفیت نان ارائه شده به مردم مورد انتظار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل ادامه داد: تاکید ما بر کنترل دقیق و منطقی کیفیت و قیمت کالاهای تولیدی در داخل استان و یا توزیع سایر کالاهای وارداتی از سایر نقاط کشور است تا از بروز تخلف در این حوزه پیشگیری شود.

وی به قیمت گوشت مرغ در بازار اشاره کرد و گفت: در بررسی کارشناسان مشخص شد که دلیل عمده افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار به خاطر نهاده‌های دامی بوده و در این خصوص باید نظارت بر توزیع نهاده‌های دامی برای واحدهای تولیدی خوراک دام به جد عملیاتی شود.

عزیزی افزود: در جریان نظارت بر چرخه تولید و توزیع نهاده‌های دامی در مراحل نهاده‌های دامی وارد شده به کارخانجات و تولید خوراک دام اگر مغایرتی وجود داشت باید در اسرع وقت با متخلفان برخورد شود تا اجازه و فرصت برهم زدن آرامش در بازار را نداشته باشند

روزانه ۲۷ تن کمبود تولید تخم مرغ در اردبیل داریم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه از از تأمین ۹۰ درصد کنجاله و خوراک دام مورد نیاز استان اردبیل در ماه‌های اخیر خبر داد و افزود: طبق پیگیری‌های انجام یافته برای جذب سهمیه خوراک دام نیازمند سیلو و انبارهای نگهداری در استان هستیم که واحدهای موجود در استان پاسخگو نیست.

خلیل نیکشاد به افزایش ۱۷ درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان اردبیل نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: استان اردبیل روزانه ۳۵ تن تخم مرغ نیازمند است که متأسفانه فقط هشت تن در استان اردبیل تولید می‌شود و مابقی نیاز از استان‌های دیگر وارد می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، آذربایجان شرقی به عنوان استان معین برای تأمین تخم مرغ اردبیل عنوان کرد و گفت: تاکنون تنها ۹ تن تخم مرغ از این استان به اردبیل ارسال شده است.

افزایش قیمت شکر به دلیل نوسانات ارز است

معاون بازرگانی و توسعه تجارت خارجی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز در این جلسه دلیل افزایش قیمت شکر را به خاطر نوسانات ارز دانست و گفت: ۳۱۸ تن شکر به استان اردبیل اختصاص داده شده بود که در حال حاضر این میزان شکر به صورت بسته بندی یک کیلوگرمی در بازار توزیع شده است.

منصور پناهی با بیان اینکه سهمیه برنج اختصاص یافته به استان اردبیل ۵۰۰ تن بود، افزود: برنج سهمیه ای خارجی در بسته‌های ۱۰ کیلوگرمی به قیمت هر کیلو ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف کننده به فروش می‌رسد.

وی از تخصیص ۴۸۷ تن روغن پخت و پز سهمیه ای به استان اردبیل خبر داد و گفت: بخشی روغن تخصیص یافته از کارخانجات داخل استان اردبیل تأمین شده است.

کد خبر : 16424

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس