حمید لطف‌اللهیان، شهردار اردبیل در جلسه شورای فنی استان اردبیل گفت: محور اصلی این پروژه تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و فاز بعدی که شامل تقاطع‌های مختلف در مسیر مسجد قدس و تالار میلاد است، در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
او اظهار کرد: از سال ۹۵ و با منابع داخلی شهرداری احداث این پل شروع شده و قرار بود با انعقاد قراردادی که با بانک شهر به عنوان سهام‌دار شهرداری‌ها انجام شده بود، این پروژه تأمین اعتبار شده و به سرانجام برسد.
شهردار اردبیل تصریح کرد: هر چند شهرداری اردبیل چندان منابعی را در بانک شهر ندارد و به دلیل بالا بودن مبلغ پیمان بانک شهر از ادامه همکاری در احداث این پل انصراف داد و اجرای پروژه با تأخیر و تعلل روبه‌رو شد.
لطف اللهیان گفت: با مشکلاتی که در دو سال گذشته در فرآیند اجرایی پروژه داشتیم تنها موفق شدیم فاز اول آن را به بهره‌برداری رسانده و مابقی پروژه در روند اجرایی با تأخیر و تعلل روبه‌رو شد.
او افزود: هر چند قرار بود سال ۹۸ پل قدس به بهره‌برداری برسد، اما به دلیل تغییرات وحشتناک قیمت‌ها در سال ۹۸ و ۹۹، ما با مشکلات جدی در تأمین مصالح و تجهیزات مورد نیاز روبه‌رو شدیم به‌طوریکه توان خرید آهن‌آلات و میلگرد را نداشتیم.
شهردار اردبیل بیان کرد: در بازدیدی که استاندار اردبیل از این پروژه داشتند، قرار شد با تأمین منابع دولتی روند اجرایی پل قدس سرعت بیشتری بگیرد که از امسال با تخصیص این منابع در دو بخش اجرای پروژه سرعت مناسبی به خود گرفته است./ باشگاه خبرنگاران جوان