جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 17 ژانویه 2021 | 15:02 ب.ظ
مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل:

اشاعه سیره فاطمی جامع‌ترین فعالیت فرهنگی در جامعه است

اشاعه سیره فاطمی جامع‌ترین فعالیت فرهنگی در جامعه است اردبیل – مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: اشاعه سیره فاطمی جامع‌ترین فعالیت و طرح فرهنگی و دینی در جامعه است.

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده، به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، با بیان اینکه حضرت زهرا (س) تربیت شده مکتب نبوی است، اظهار کرد: دخت نبی مکرم اسلام (ص) بهترین الگو برای زنان در جامعه اسلامی است که توجه به سیره این بانوی بزرگوار، سعادت دنیا و آخرت را به همراه دارد.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه، گفت: اشاعه فرهنگ فاطمی زمینه ساز گسترش و تبلیغ ارزش‌های دینی است و سازمان تبلیغات اسلامی در این زمینه رسالت خطیری بر عهده دارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل، اولین راه شناخت حضرت زهرا (س) را بررسی ابعاد زندگانی آن حضرت عنوان کرد و افزود: اگر می‌خواهیم گره از مشکلات جامعه در زمینه‌های سیاست، فرهنگ، تربیت دینی، آموزش مباحث اخلاقی و مذهبی بگشاییم بایستی با مطالعه زندگی بانوی بزرگوار اسلام، راه سعادت و سلامت جامعه را شناخته و در آن مسیر گام برداریم.

حجت‌الاسلام جعفرزاده ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، روز به روز، نور اسلام و معنویت فاطمه زهرا (س) در جهان آشکارتر و ارزش و جایگاه وجودی بانوی بزرگوار به‌عنوان بهترین الگوی زنان جهان متجلی‌تر می‌شود.

وی گرامی داشت ایام فاطمیه را بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ فاطمی عنوان کرد و گفت: فاطمه زهرا (س) سر منشأ عالم هستی است و شناساندن ابعاد شخصیتی آن بانوی بزرگوار، عامل مؤثری در ترویج حسنات در جامعه است لذا در تمام ایام سال مخصوصاً ایام فاطمیه باید با روش‌های مختلفی اعم از اجرای برنامه‌های فرهنگی، کمک‌های مومنانه، فضاسازی تبلیغی، انتشار پیام‌های تربیتی از رفتار فاطمی، سیره بانوی بزرگوار جهان اسلام را به همگان معرفی کرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل به نحوه اجرای برنامه‌های سالروز شهادت حضرت زهرا (س) با توجه به شرایط کرونایی اشاره کرد و گفت: با توجه به لزوم تبعیت از مصوبات ستاد مقابله با کرونا، برای پیشگیری از شیوع این ویروس، در ایام شهادت جانسوز ام ابیها حضرت فاطمه (س)، همه هیئات مذهبی، مادحین و محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در استان اردبیل در برپایی مراسم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده با بیان اینکه هیئات مذهبی همواره از پیشگامان رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند، اظهار کرد: هیئات مذهبی ضمن اهتمام جدی به رعایت حداکثری و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام فاطمیه، حتی المقدور مراسم و مجالس این ایام را به صورت محدود و منطبق با شیوه نامه‌های مصوب ستاد ملی کرونا اقامه شده و از راه اندازی دسته‌های عزاداری، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و سایر اجتماعات خودداری می‌کنند و برنامه‌ها عموماً در قالب سخنرانی و مداحی از طریق فضای مجازی منتشر می‌شود.

کد خبر : 16375

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس