جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 14 ژانویه 2021 | 14:10 ب.ظ
شهردار اردبیل

کاهش ۳۵درصدی در مطالبات شهرداری اردبیل بمناسبت دهه مبارک فجر

کاهش ۳۵درصدی در مطالبات شهرداری اردبیل بمناسبت دهه مبارک فجر شهردار اردبیل از کاهش ۳۵ درصدی در مطالبات و عوارض شهرداری اردبیل همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم  به نقل از اداره رسانه شهرداری اردبیل،حمید لطف‌اللهیان در گفتگو با خبرنگار ما تصریح کرد: همزمان با ایام مبارک دهه فجر و بمناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، شهرداری اردبیل با مجوز شورای اسلامی شهر در مطالبات خود ۳۵ درصد کاهش میدهد.

وی با بیان اینکه کاهش مطالبات، عوارض و اعمال این تخفیف فرصتی استثنایی برای شهروندان است، گفت: شهروندان میتوانند از۲۰ دی ماه تا ۲۰ اسفند ماه سال ۹۹ از این شرایط بهره مند شوند.

لطف اللهیان گفت: لایحه این طرح در جهت تشویق شهروندان جهت پرداخت بدهی های خود به شهرداری به شورای اسلامی شهر ارسال شده و با تصویب طرح توسط اعضای شورای شهر،مجوز صادر شده  و از ۲۰ دی ماه در حال اجرا است.

وی گفت: عوارض نوسازی و بهای خدمات پسماند و کسب و پیشه سالهای قبل و جاری،کل عوارض بهاء خدمات مسکونی و تجاری و عوارض پذیره،کل عوارض اعیانی غیر مسکونی و نقل و انتقال مستغلات شهرداری سالهای قبل و جاری،کل عوارض پروانه مسکونی و تجاری،عوارض تفکیک و نقل و انتقال، بخشودگی جرایم سالهای قبل مربوط به عوارض خودرو(اصل عوارض خودرو اخذ خواهد شد.) از جمله مواردی است که شامل این طرح میشود.

همچنین در بخشی از این لایحه آمده است:

شهرداری اردبیل در نظر دارد به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر از تاریخ ۲۰/۱۰/۹۹  لغایت ۲۰/۱۲/۹۹  به شرط پرداخت ۵۰ درصد نقدی و مابقی در ۵ قسط به تمامی مطالبات خود به استثناء اجاره بهاء مستغلات شهرداری, عوارضات مربوط به ارزش افزوده کارخانجات, هزینه حفاری و آماده سازی و جرائم ماده صد ۳۵ درصد برای عموم همشهریان اعمال نماید.

شرایط و نحوه وصول عوارض:

الف_ نحوه وصول عوارض تا ۵۰ درصد نقدا و مابقی در ۵ قسط, شروع قسط از تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ میباشد.

ب_ از بیستم دی ماه لغایت پانزدهم بهمن ماه ۳۵ درصد کاهش به شرط پرداخت نقدی طبق بند الف.

ج_ از شانزدهم بهمن ماه لغایت سی ام بهمن ماه ۳۰ درصد کاهش به شرط پرداخت نقدی طبق بند الف.

د_ از یکم اسفند ماه لغایت بیستم اسفند ماه ۲۰ درصد کاهش به شرط پرداخت نقدی طبق بند الف.

ه_ در صورتی که اشخاص حقیقی و حقوقی در زمانهای تخفیف نقدا مبلغی را به حساب شهرداری واریز نماید تا مورخه ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ فرصت دارند نسبت به تکمیل و طی مراحل اداری اقدام نموده و محاسبات پرونده خود را قطعی و برابر بند الف بصورت ۵۰ درصد نقدا و مابقی در پنج قسط(سررسید آخرین چک ۱۴۰۰/۰۵/۲۰) تسویه حساب نمایند و در غیر اینصورت برای مبالغ واریزی کاهش اعمال شده و مابقی عوارضات طبق تعرفه سال ۱۴۰۰ محاسبه و اخذ خواهد شد و در صورت انصراف مودی, با هر دلیلی ۵ درصد به عنوان کارمزد کسر و مابقی مسترد خواهد شد.

و_ در صورت عدم واریز عوارض, طبق شرایط فوق و برای چکهای برگشتی, کاهش اعمال شده لغو و به مودی منظور نخواهد شد.

کد خبر : 16304

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس